Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Islam > Krakowskie dni islamu w Kościele katolickim – wieża Kościoła Mariackiego bez krzyża

Krakowskie dni islamu w Kościele katolickim – wieża Kościoła Mariackiego bez krzyża

Dni islamu w Kościele katolickim są już organizowane po raz 20-sty. Dni te są organizowane. Jak informuje Archidiecezja Krakowska:

– W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, jednak ze względu na przypadającą w tym dniu Niedzielę Słowa Bożego, krakowskie obchody przeniesiono na poniedziałek 27 stycznia 2020 r. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu.

Dość kontrowersyjna dla wielu katolików okazała się grafika prezentująca dni islamu w Kościele katolickim w Krakowie. Okazuje się bowiem, że na jednej z wież kościoła został w grafice usunięty znak krzyża.

Pomimo faktu, że zabiegi o pokój na świecie i dialog między relilgiami wydają się niezbędne, to pojawia sięoczywiste pytanie, czy taka forma prezentaji kościoła i takie ustępstwa wobec islamu nie idą zbyt daleko.

Dodatkowe kontrowersje może też wzbudzać fakt, że pod listem w obronie abpa Marka Jędraszewskiego nie podpisał się żaden biskup z Archidiecezji Krakowskiej, mimo, że pięć lat temu na urodzinach Radia Maryja kardynał Stanisław Dziwisz zapewniał, że nie ma w Polsce podziału na kościół toruński i łagiewnicki.

Źródło: dorzeczy.pl/stowarzyszenierkw.org
Zdjęcie: stowarzyszenierkw.org/zrzut ekranu

Podobne

W górę