Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Koronawirus > Koronawirus w Watykanie

Koronawirus w Watykanie

W Watykanie potwierdzono dwa nowe przypadki koronawirusa. Wśród zarażonych nie ma Papieża, ani jego najbliższych współpracowników. Informację tę podał dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

W specjalnym oświadczeniu Matteo Bruni stwierdził, że w Watykanie przeprowadzono 170 testów na obecność koronawirusa. Jednym z zarażonych okazał się pracownik Sekretariatu Stanu zamieszkały w Domu św. Marty. Po stwierdzeniu tego faktu podjęto działania zgodne z obowiązującymi normami, czyli osoba ta została odizolowana i przebywa obecnie w szpitalu, odkażono pomieszczenia w miejscu pracy i zamieszkania oraz prześledzono jej kontakty z innymi w minionych dniach. Przeprowadzono badania wśród osób utrzymujących z nią kontakt i nie stwierdzono żadnych pozytywnych wyników.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zaznaczył, że wśród pracowników i obywateli Watykanu jest obecnie 6 przypadków zarażenia koronawirusem, ale infekcja nie dotknęła Ojca Świętego, ani też jego najbliższych współpracowników.

Vaticannews.va/Paweł Pasierbek SJ – Watykan
Zdjęcie: Vatican Media

Podobne

W górę