Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Epidemia > Izrael ma już szczepionkę. Czy zrobi to z fundacją Gatesów?

Izrael ma już szczepionkę. Czy zrobi to z fundacją Gatesów?

Jak podaje Ministerstwo Obrony Izraela, tamtejszy Instytut Badań Biologicznych (IIBR) zakończył przełomowe badania naukowe, identyfikując przeciwciało neutralizujące koronawirusa SARS-CoV-2.

Obecnie trwają negocjacje z dwiema największymi międzynarodowymi firmami farmaceutycznymi na świecie, jedną z Indii i drugą ze Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie w najbliższych dniach zostaną rozpoczęte negocjacje z fundacją Billa i Melindy Gatesów, która deklaruje utworzenie placówek szczepień na całym świecie, aby pomóc w znalezieniu szczepionki na COVID-19.

Ten przełom naukowy ma trzy kluczowe parametry: przeciwciało jest monoklonalne, nowe i ulepszone i zawiera wyjątkowo niski odsetek szkodliwych białek. Instytut wykazał zdolność przeciwciała do neutralizacji nowego koronawirusa. Dodatkowo to przeciwciało zostało przetestowane na agresywnym koronawirusie.

  • „W oparciu o obszerne publikacje naukowe z całego świata wydaje się, że IIBR jest pierwszą instytucją, która osiągnęła przełom naukowy, który spełnia jednocześnie wszystkie trzy wyżej wymienione parametry” – poinformowało Ministerstwo Obrony w oświadczeniu w imieniu instytutu.

IIBR pracuje obecnie nad opatentowaniem swojego przeciwciała i podpisaniem umowy na produkcję seryjną. Wszystkie procedury prawne będą koordynowane przez izraelskie Ministerstwo Obrony.

  • „Należy podkreślić, że to naukowe osiągnięcie może potencjalnie przyczynić się do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem, a szczepionka ta może być szeroko stosowana” – czytamy dalej w oświadczeniu izraelskiego Ministerstwa Obrony.

Źródło: jpost.com
Zdjęcie: pixabay.com/yt/cnn
Tłumaczenie: redakcja swp

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

W górę