Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Ekoterroryzm > Hitler i Konwencja Stambulska? Czy raczej konwencja berlińska? Albo faszystowska?

Hitler i Konwencja Stambulska? Czy raczej konwencja berlińska? Albo faszystowska?

  • Pycha jest zakorzeniona w kulturze niemieckiej i przytłacza inne narody
    prof. Andrzej Nowak

Niemiecki dziennikarz został skazany za upublicznienie zdjęcia, na którym zostali uchwyceni Hitler oraz przedstawiciele islamu. Ponadto ośmielił się on w Niemczech krytykować islam. Został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy i pół roku. Co ciekawe nie wstawił się za nim nawet Niemiecki Związek Dziennikarzy. Pełna demokracja i wolność słowa, prawda?

Jak wspomniałem dziennikarz oprócz wyraźnej krytyki islamu opublikował też zdjęcie, na którym są widoczni Adolf Hitler oraz wielki mufti Jerozolimy Muhammad Amin Al-Husajni. Zdjęcie wykonano w Berlinie w 1941 roku.

Za co został oficjalnie skazany niemiecki dziennikarz?

Na portalu dw.com możemy przeczytać:

  • Sąd w Monachium skazał mężczyznę za rozpowszechnianie zakazanych symboli, konkretnie zdjęć ze swastyką, oraz za obrazę grup religijnych, w tym przypadku muzułmanów. W ubiegłym roku Stürzenberger opublikował w internecie tekst, w którym przekonywał, że islam jest w gruncie rzeczy ideologią faszystowską. Zilustrował go zdjęciem z 1941 roku, na którym widać wielkiego muftiego Jerozolimy Muhammada Amina Al-Husajniego witającego się z wysokim rangą działaczem nazistowskim, noszącym na ramieniu swastykę.

Jak to się ma do tzw. Konwencja Stambulska? Jak się okazuje konwencja ta postuluje zmianę kontroli społecznej z organów państwa, jak policja czy sądy, i przeniesienie norm życia społecznego pod kontrolę tzw. organizacji pożytku publicznego inaczej zwanych jako NGO. Do tej samej grupy organizacji wchodzą też już osławione organizacje ekologiczne, które np. blokowały przekop Mierzei Wiślanej, budowę obwodnicy Augustowa czy wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej, żeby ochronić drzewa przed kornikiem drukarzem. Co również ciekawe, do tej samej grupy należą organizacje LGBT oraz ruchy feministyczne.

I co także bardzo interesujące, większość z nich jest nawet już wprost sponsorowana przez rząd Niemiec, Sorosa ale nie tylko.

Może – tego nie wiem na pewno, ale warto to chyba sprawdzić dokłanie – ów niemiecki dziennikarz dokopał się do jeszcze ciekawszych informacji albo wpadł na ich trop, a mianowicie, że samych niemieckich pieniędzy na te wszystkie organizacje byłoby za mało i są jeszcze inni sponsorzy, jak na przykład miliarderzy pochodzący z krajów islamskich. Ci szejkowie, którym już chyba do reszty słońce przegrzało mózgi mimo klimatyzatorów zamontowanych w ich pałacach, mają po prostu za dużo pieniędzy, których po II wojnie światowej bardzo szybko się dorobili. Są to w większości ludzie słabo albo średnio wykształceni, z nielicznymi wyjątkami. Tym ludziom od bardzo dawana marzyła się i nadal się marzy pełna władza nad światem. Oni pieniądze mają za nic. Dla nich najważniejsza jest władza. Przykład? Kolega opowiadał mi, jak kiedyś przy stole do ruletki w warszawskim kasynie widział jednego z szejków, który na stół wyłożył 1 mln złotych, które następnie przegrał. Odszedł od stołu, zamówił do pokoju szampana i kilka kobiet, jak gdyby nigdy nic. Takie pieniądze, to dla nich pestka. Następnego dnia znów obstawiał 1 mln złotych.

W działaniu m.in. prób wprowadzania Konwencji Stambulskiej widoczna jest strategia osłabiania państw narodowych oraz takich, w których dominujący jest model tradycyjnej rodziny, tradycyjnych wartości oraz kultura zachodnio-chrześcijańska przy pomocy technik walki zaczerpniętych od chińskiego wędrownego doradcy i stratega wojskowego Sun Tzu. Jego taktyką jest najpierw zdemoralizowanie społeczeństwa i osłabienia jego morale. Jak to doskonale zostało przeprowadzone wystarczy spojrzeć na Francję, gdzie najpierw było wszystko wolno, a więc feminizm, homoseksualizm i LGBT. Plus oczywiście ruchy ekologiczne i ochrona klimatu (przy przegrzanych głowach szejków i ich podwładnych można już chyba zrozumieć, dlaczego mają takiego hopla na tym punkcie). Następnie wpuszczono imigrantów i kraj z wiekowymi tradycjami zachodu i chrześcijaństwa leży na łopatkach. Obecnie to samo z udziałem też Rosji dzieje się w Hiszpanii i kilku innych krajach.

Jak do tego dalej ma się tzw. Konwencja Stambulska?

Na portalu fronda.pl możemy przeczytać:

  • Konwencja Stambulska pod przykrywką przeciwdziałania przemocy, przemyca warstwę ideologiczną o charakterze rewolucji genderowej. Można powiedzieć, że posiada ona zaszyty swoisty rodzaj konia trojańskiego, który ma służyć do rozbijania struktur społecznych, w których dominujący jest tradycyjny model bazujący na rodzinie i wartościach konserwatywnych.

Z kolei w wywiadzie dla Polskiego Radia 24 dr Tymoteusz Zych z instytutu Ordo Iuris powiedział:

  • Konwencja Stambulska zawiera szereg błędów. Ze stricte prawniczego punktu widzenia najważniejszym zarzutem pod jej adresem jest moim zdaniem to, że wprowadza pojęcia i terminologie, które destabilizują polski porządek prawny

A na temat zawartej tam definicji płci oraz małżeństwa stwierdził:

  • To pojęcie sformułowane w konwencji jest nieostre. Opiera się nie na obiektywnej rzeczywistości, a na społecznie skonstruowanych relacjach. Redukuje właściwie płciowość do pewnego rodzaju konwencji społecznej, zaburza podstawy systemu prawnego w zakresie instytucji takich, jak chociażby małżeństwo, które w Polsce jest zdefiniowane jako związek kobiety i mężczyzny

Jak można to więc krótko podsumować?

Chyba najcelniej wyraził to profesor Andrzej Nowak:

  • Pycha jest zakorzeniona w kulturze niemieckiej i przytłacza inne narody

W wywiadzie dla portalu swiato-poglad.pl, prowadzonego przez wydawnictwo Biały Kruk, z kolei prof. Nowak stwierdził:

  • Mam wrażenie, że niektórym Niemcom wydaje się, że choć przegrali dwie pierwsze wojny, są dzisiaj w fazie III „wojny punickiej”, w której nareszcie, choć innymi środkami, osiągną marzenie Wilhelma II. Znaczna część elit niemieckich żywi niezwykle głęboką, coraz mniej skrywaną urazę wobec Stanów Zjednoczonych – za to, że upokorzyły ich dwukrotnie w czasie I i II wojny światowej, stawiając tamę ich zapędom imperialnym, narzucając anglosaski porządek demokratyczny i amerykańską popkulturę. To przenika, moim zdaniem, świat emocji politycznych dużej części Niemców.

jp/dw.com/fronda.pl/polskieradio24.pl/swiato-poglad.pl/swp
zdjęcie: wikipedia.org/pixabay.com

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę