Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Ekonomia > Faktoring dla rolnika

Faktoring dla rolnika

Rosnąca popularność faktoringu i coraz większa oferta instytucji finansowych spowodowała, że z faktoringu może skorzystać nie tylko każda firma ale i rolnicy. Jak wygląda faktoring dla rolnika?

Faktoring w rolnictwie

W rolnictwie faktoring działa na tych samych zasadach co w każdej innej branży. Rolnik korzystający z faktoringu – wystawia fakturę długoterminową dla swojego odbiorcy np. spółdzielni mleczarskiej, firmie przetwórstwa owoców i warzyw. Tą samą fakturę przesyła do firmy faktoringowej, która wypłaca mu zaliczkę (między 80 a 90% wartości faktury). Reszta (10-20%) jest rozliczana w momencie w którym odbiorca faktury opłaci swoją należność. Dzięki temu gospodarstwo rolne może wystawiać długoterminowe faktury i nie martwić się o ewentualne zatory płatnicze.

Dla kogo?

Z faktoringu dla branży rolniczej może skorzystać każde gospodarstwo rolne, którego działalność polega na sprzedaży wytworzonych wyrobów rolno spożywczych, produktów z własnej produkcji do marketów, sklepów, ubojni, młynów czy sprzedaży pasz dla zwierząt.

Faktoring może okazać się pomocny dla gospodarstw rolnych które:

  • wystawiają faktury i długimi terminami płatności, sięgającymi do 120 dni
  • chcą poprawić swoją płynność finansową
  • ich odbiorcami są podmioty prowadzące działalność gospodarczą
  • wzmocnić swoją konkurencyjność poprzez wydłużenie terminów płatności.

Korzyści dla rolnika

Dzięki natychmiastowemu otrzymaniu środków finansowych, rolnicy mogą na bieżąco regulować swoje zobowiązania a kupując za gotówkę paszę, czy środki ochrony roślin – negocjować cenę lub uzyskiwać rabaty.

„Niewątpliwie branża rolna to jeden z filarów polskiej gospodarki. To bardzo ciężka i wymagająca praca, więc i długie czekanie na zapłatę za swoją pracę nie może być długie. Od ubiegłego roku widzimy coraz większe zainteresowanie faktoringiem dla rolników i coraz większą wiedzę na temat faktoringu w branży rolniczej” – mówi Krzysztof Szymański, ekspert z http://www.faktoring.biz

Więcej ciekawych porad na temat finansów w rolnictwie znajdziesz na blogu http://kasarolnicza.pl

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę