Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Elementy myśliwskie w rustykalnym wystroju wnętrz

Elementy myśliwskie w rustykalnym wystroju wnętrz

Styl rustykalny, nawiązujący do prostoty wiejskich dworków czy domów, staje się coraz popularniejszy w ostatnich latach. Głównie wśród tych ludzi, którzy zmęczeni nowoczesnością, chcą wprowadzić do swoich wnętrz przytulny oraz ciepły klimat.

Aranżacja wnętrz w stylu rustykalnym

Główną cechą tego stylu jest naturalność oraz prostota, dlatego idealnie wkomponuje się w domach, które znajdują blisko natury jak np. w leśniczówkach. Króluje tu prostota i minimalizm oraz naturalne materiały, głównie drewno stylizowane na stare. Krokwie zdobią sufity, a podłogi deski, najlepiej takie, na których widać słoje. Kolory, które odzwierciedlają barwy natury, jak brązy czy zielnie, stanowią idealne tło dla mebli wykonanych z drewna. Oczywiście drewno to nie jedyny materiał, który możemy wykorzystać w stylu rustykalnym, sprawdzą się tu też materiały tak jak kamień, ceramika, szkło czy żelazo. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest kominek – nie tylko pełni on oczywistą funkcję i ogrzewa dom, ale jest też piękną dekoracją. Chcąc dodać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, można wybrać do salonu meble myśliwskie, czyli takie, które wykonane są z poroża, skóry oraz szkła.

Łowieckie dodatki

W rustykalnych wnętrzach miłośnicy łowiectwa mogą bez problemu wkomponować wszelkiego rodzaju atrybuty związane ze swoim stylem życia. Myśliwskie trofea znajdą swoje miejsce na ścianach, podkreślając przy tym charakter wnętrza. Zamiast tradycyjnych dywanów, na podłogach świetnie sprawdzą się skóry zwierząt. Całość uzupełniać będą odpowiednie dodatki – stojak na wino ze zrzutów jelenia czy zestaw do kominka wykonany z poroża, będą nie tylko ciekawym elementem wyposażenia, ale też funkcjonalnym. Dla tych, którzy cenią sobie niebanalne dodatki, dobrym pomysłem będą ręcznie grawerowane ozdoby. Grawerowanie to sztuka, a rzeczy ozdobione tą techniką są jedyne i niepowtarzalne. Jakie to ma odniesienie do dekoracji w łowieckim stylu? Takie, że możemy wybrać ozdobę ścienną w postaci grawerunku na łopacie łosia, która będzie współgrać z łowieckimi trofeami wiszącymi na ścianach.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Antlabo.pl.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę