Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Rodzina > Dzień babci i dziadka – historia obchodzenia i życzenia od redakcji Strefy Wolnej Prasy

Dzień babci i dziadka – historia obchodzenia i życzenia od redakcji Strefy Wolnej Prasy

Popularyzację dnia babci w Polsce zawdzięczamy „Ekspresowi Poznańskiemu”, a pomysłodawcą świętowania tego dnia był Kazimierz Flieger. To właśnie „Ekspres Wieczorny” w 1966 roku ogłosił, że 21 stycznia będzie „dniem babci”.

We Francji na przykład to święto jest obchodzone w pierwszą niedzielę marca. Tutaj zostało ono zapoczątkowane jako spotkania babć przy kawie i ciastku. Łączyło się z popularyzacją kawy babci czyli Café Grand’Mère, stworzoną i sprzedawaną przez małżeństwo Monnier z Roubaix. Ten dzień stał się więc w naturalny sposób doskonałą okazją do organizacji konkursów parzenia kawy, najpiękniejszych laurek dla babć, życzeń i najciekawszych wspomnień. A wszystko to przy kawie i ciastku.

W USA natomiast obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków i święta te nie są rozdzielone, a w Wielkiej Brytanii dzień dziadków obchodzony jest w pierwszą niedzielę Października.

Źródło: Wikipedia

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę