Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Koronawirus > Polska otwiera granice po koronawirusie. Znamy datę

Polska otwiera granice po koronawirusie. Znamy datę

Po okresie zamknięcia granic naszego kraju z powodu pandemii koronawirusa, pojawiają się informacje o stopniowym znoszeniu tych zakazów. Zniesiony ma także zostać 14-dniowy okres obowiązkowej kwarantanny, jaki obowiązuje przyjeżdżających do naszego kraju obywateli innych państw oraz wracających Polaków.

Jak informuje nieoficjalnie RMF FM, w ramach strefy Schengen rząd Polski w nocy z piątku na sobotę – z 12 na 13 czerwca – zostaną zniesione kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej.

Co dodatkowo istotne, od nocy zniesienia kontroli na granicach nie będzie też obowiązywała 14-dniowa kwarantanna po wjechaniu na teren Polski, która obowiązuje jeszcze od momentu zamknięcia granic naszego kraju.

Polska ma otworzyć granice z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Granice zostają zniesione dla obywateli wszystkich państw strefy Schengen, a więc także dla Włochów.

jp/rmf 24
zdjęcie ilustracyjne, źródło: Flickr

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę