Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Nie bagatelizuj wpływu smartfonów na bezpieczeństwo firmy. Flowberg IT tłumaczy, jak telefon może spustoszyć firmę

Nie bagatelizuj wpływu smartfonów na bezpieczeństwo firmy. Flowberg IT tłumaczy, jak telefon może spustoszyć firmę

Smartfony stanowią istotny element pracy wielu firm, a ich stosowanie może znacząco poprawić produktywność pracowników. Jednak równocześnie są one potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa firmy, jeśli nie zostaną odpowiednio zabezpieczone. Dowiedz się, jakie kroki w tej sprawie rekomenduje Flowberg IT.

Bezpieczeństwo firm i smartfonów jest złożonym zagadnieniem, ale możliwe jest zachowanie równowagi między korzyściami płynącymi z wykorzystania tych urządzeń a minimalizacją ryzyka. Kluczem okazuje się świadomość i edukacja pracowników.

Prawie każdy pracownik korzysta ze smartfona. I to nie tylko służbowego

Smartfon znajdziemy w kieszeni czy torebce praktycznie każdego Polaka. Co więcej, w większości przedsiębiorstw zapewne średnia liczba tych urządzeń w przeliczeniu na liczbę pracowników jest większa niż 1. Dlatego tak ważna jest świadomość zagrożeń płynących z tej strony.

„Rozwój Internetu i technologii mobilnych powoduje potrzebę szybkiej i sprawnej wymiany informacji również wewnątrz organizacji. Nie sposób działać efektywnie bez wykorzystania sprawnie komunikujących się aplikacji i dostępu do danych w trybie online” – informuje polska firma Flowberg IT.

Jednak liczba smartfonów nie wynika tylko i wyłącznie z potrzeb prywatnych pracowników. Dziś mało która firma działa bez korzystania z telefonów czy komputerów, a dostęp do Internetu mają wszystkie przedsiębiorstwa. Dlatego nie sztuką jest zakazywać korzystania – sztuką jest wprowadzenie bezpiecznych i efektywnych rozwiązań.

Urządzenia mobilne są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

Urządzenia mobilne są atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Smartfony i tablety często przechowują dużą ilość wrażliwych danych, takich jak kontakty, wiadomości tekstowe, zdjęcia, pliki i hasła. Dlatego atakujący mogą próbować zdobyć do nich dostęp w celu kradzieży tożsamości lub wyłudzenia informacji. Urządzenia mobilne są zwykle stale podłączone do Internetu, co umożliwia cyberprzestępcom wykonywanie ataków online z dowolnego miejsca na świecie.

„Pracownicy nierzadko korzystają z internetu w pracy w celach rozrywkowych. Potrafi to stanowić potrzebną odskocznię od pracy, jednakże w kontekście cyberbezpieczeństwa potrafi być dużym zagrożeniem. Mowa tutaj o stronach, które podszywając się pod znane i często używane strony internetowe, mają na celu wyłudzić dane, co jest niebezpiecznie w przypadku osób prywatnych, a w przypadku danych firmowych może zakończyć się prawdziwą katastrofą” – zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia pracownik Flowberg IT.

W związku z tym, iż istnieje wiele zagrożeń związanych z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych, ważne jest, aby być ich świadomym i podjąć odpowiednie środki ostrożności. Zabezpieczenie urządzenia mobilnego to istotny element ogólnego dbania o bezpieczeństwo cyfrowe przedsiębiorstwa, dlatego warto poświęcić czas na jego wdrożenie.

Wdróż środki bezpieczeństwa z Flowberg IT już teraz

W ofercie polskiej firmy Flowberg IT dostępna jest specjalna usługa, którą śmiało można określić jako technologiczne siły specjalne. Chodzi oczywiście o Security Operation Center. Korzystając z tego pakietu, otrzymujemy kompleksową ochronę naszych zasobów wykonywaną przez najlepszych specjalistów.

„Usługa [SOC – przyp. red.] pełni rolę monitoringu nad bezpieczeństwem procesów biznesowych zachodzących w infrastrukturze teleinformatycznej klienta. Dzięki niej możliwe jest szybkie reagowanie na pojawiające się zdarzenia zagrażające ciągłości procesów biznesowych. Wpływa także na zmniejszenie możliwości kompromitacji systemów krytycznych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz minimalizuje możliwość wycieku lub upublicznienia danych mających kluczowe znaczenie dla klienta” – czytamy na stronie flowbergit.pl.

SOC jest tym, co gwarantuje bezpieczeństwo każdego przedsiębiorstwa. Cykliczne audyty, monitoring i wdrożenia pozwalają przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, kontrolować systemy bezpieczeństwa, wyłapywać ewentualne luki oraz szybko i zdecydowanie zażegnywać niebezpieczeństwo.

flowbergit.pl

Źródło: flowbergit.pl
Zdjęcie: Pixabay.com

Podobne

W górę