Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Biznes > Bezpieczeństwo laptopa

Bezpieczeństwo laptopa

Czy wiesz, co byś stracił, gdyby twój laptop został skradziony? Laptopy są bardzo cennymi zasobami organizacyjnymi, ponieważ zawierają wiele plików roboczych, które są ważne dla firmy i mogą zawierać poufne informacje biznesowe, które muszą być przez cały czas chronione.

Kiedy laptop zostanie zgubiony lub skradziony, to nie tylko komputer zostanie skradziony lub zgubiony; wszystkie informacje na nim przechowywane również. Bezpieczeństwo laptopa jest ważne dla firmy i istotne jest aby informacje w nie były widziane i/lub wykorzystywane przez nieupoważnione osoby.

Laptop – Współczesna Interaktywna Biblia

Laptop to świetne narzędzie pracy, ponieważ jest przenośny. Możesz uzyskać dostęp do informacji przechowywanych na laptopie w dowolnym momencie, a jeśli masz uprawnienia, możesz połączyć go zdalnie z firmową siecią komputerową.

Wadą laptopów jest to, że mogą przechowywać ogromne ilości informacji biznesowych, które normalnie nie wykraczałyby poza granice biura i sieci komputerowych. Dlatego wytyczne dotyczące bezpieczeństwa laptopów są bardzo istotne do zastosowania w naszej firmie.

Zawartość laptopa

Powinieneś upewnić się, że na swoim laptopie masz tylko pliki i inne informacje, których absolutnie potrzebujesz do wykonywania swojej pracy. Szczególnie, gdy nie masz połączenia z firmową siecią komputerową. Nabierz zwyczaju przesyłania plików do folderu sieciowego, gdy tylko jesteś podłączony.

Bardzo wrażliwe informacje biznesowe

Upewnij się, że nie ładujesz na laptopa informacji, które są bardzo wrażliwe lub poufne (sklasyfikowane), chyba że masz do tego upoważnienie.

Kopie zapasowe laptopów

Jeśli nie masz zwyczaju rutynowego tworzenia kopii zapasowych plików na laptopie, ryzykujesz utratę plików i innych cennych informacji w przypadku awarii lub kradzieży komputera. Najlepszym sposobem tworzenia kopii zapasowych plików jest przeniesienie ich do folderu sieciowego zawsze, gdy masz połączenie z firmową siecią komputerową.

Kawiarnie i hotele

Trzymanie laptopa w zasięgu wzroku przez cały czas jest szczególnie ważne, gdy jesteś w kawiarni, restauracji, hotelu itp. Są to popularne miejsca, w których oportuniści kradną telefony komórkowe, portfele, torebki i oczywiście laptopy. Rozproszenie uwagi zajmuje tylko chwilę, gdy ktoś zaczyna cię okradać.

Najlepszym sposobem przeciwdziałania tego typu kradzieżom jest postawienie laptopa na podłodze przy nodze, aby móc poczuć jego ciężar, a jeśli masz długi pasek do noszenia, połóż stopę na pasku lub przez niego. W ten sposób będziesz wiedział, czy ktoś spróbuje to wziąć.

Konferencje i seminaria

Ochrona laptopa jest szczególnie ważna, jeśli zabierasz go na konferencję lub seminarium. Nie możesz polegać na bezpieczeństwie miejsca konferencji ani oczekiwać, że personel pomocniczy będzie chronić laptopa za Ciebie. Zwykle nie jest dobrym pomysłem zabieranie laptopa na tego typu imprezy, chyba że oczywiście nie masz nic przeciwko noszeniu go ze sobą przez cały czas, nawet podczas przerw.

Podróż

Niezależnie od tego, czy podróżujesz pieszo, samochodem lub korzystając z transportu publicznego, Twój laptop może być narażony na kradzież lub utratę. Gdy masz na głowie inne rzeczy, może to być całkiem proste. Przypadkowo zostawić laptopa, gdy wysiadasz z autobusu lub wyskakujesz z taksówki to nie problem. Ważne jest, abyś był skoncentrowany, czujny i cały czas miał swój laptop blisko siebie. Ponownie owiń pasek wokół swojej osoby, aby zapobiec kradzieży.

Laptopy w zaparkowanych samochodach

Pamiętać; nigdy nie zostawiaj laptopa w samochodzie na widoku, bez nadzoru. Jeśli koniecznie musisz zostawić laptopa w samochodzie z jakiegokolwiek powodu, włóż go dyskretnie do bagażnika samochodu. Nie zapomnij go usunąć, zwłaszcza jeśli korzystasz z wynajętego samochodu. Nie zostawiaj laptopa w bagażniku samochodu na dłuższy czas w bardzo gorące dni. Liczne laptopy zostały skradzione z zaparkowanych samochodów, ponieważ są atrakcyjnymi przedmiotami do szybkiej sprzedaży gotówkowej. Więc proszę zastanów się zanim zaczniesz działać.

Przebranie

Zdarzały się przypadki, gdy ludzie zostali napadnięci specjalnie dla ich laptopów. Jeśli przechodzisz przez obszary wysokiego ryzyka, powinieneś rozważyć ukrycie faktu, że nosisz laptopa, umieszczając go w plecaku lub torbie sportowej.

Korzystanie z laptopów w miejscach publicznych

Kiedy używasz laptopa w miejscu publicznym, zwykle nie tylko Ty widzisz ekran; jest to szczególnie ważne, gdy korzystasz z laptopa w transporcie publicznym. Zastanów się, ile razy siedziałeś obok kogoś, kto korzysta z laptopa i co udało Ci się przeczytać na ekranie. Pamiętaj, jeśli korzystasz z laptopa w miejscach publicznych; uważaj na to, kto może widzieć Twój ekran podczas pracy. Bądź dyskretny.

Szukając najlepszej jakości laptopa, sprawdź https://sck.pl/pl/menu/laptopy-153

Fot. Pixabay.com

Podobne

W górę