Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Technologie > Żabka, Fresh Market, Biedronka – coraz więcej sprzedaży przez internet

Żabka, Fresh Market, Biedronka – coraz więcej sprzedaży przez internet

Handel internetowy jest powszechną rzeczą w XXI wieku i wciąż kwitnie. Zwracają na to uwagę tradycyjne sklepy oraz hipermarkety, które dostosowując się do potrzeb rynku i klientów, wprowadzają szereg swoich usług, w tym możliwość odbierania paczek oraz zamówień online. Niedawno taką opcję wprowadziła Żabka oraz Fresh Market, a obecnie planuje to… Biedronka.

Najpowszechniejsza w Polsce sieć sklepów ma zamiar konkurować z InPostem mającym obecnie 3 tysiące Paczkomatów na terenie całego kraju. Firma Jeronimo Martins, będąca właścicielem Biedronki, nawiązała w tym celu współpracę w z duńskim Swipbox, rozprowadzającym tego typu urządzenia na całą Europę. Maszyny do wydawania paczek (nazwa Paczkomat jest zastrzeżoną marką InPostu) mają znajdować się wewnątrz sklepu i mają działać jedynie w godzinach jego otwarcia. Obie firmy zamierzają zacząć od wprowadzenia tego w 300 hipermarketach na Śląsku, by ostatecznie na terenie całej Polski, urządzeń było co najmniej 2 tysiące.

Taka konkurencja z obecnym już od jakiegoś czasu na naszym rynku InPostem, Żabką i Fresh Marketem, doprowadzi do naturalnych rynkowo i korzystnych z perspektywy klienta, wojen cenowych. Im więcej konkurujących firm i ich produktów, tym bardziej zabiegać muszą one o pozyskanie klienta, co powoduje poprawę jakości produktu / świadczonej usługi oraz korzystniejszą cenę.

Może to być również próba ominięcia zakazu handlu w niedziele, ponieważ punkty odbioru przesyłek mogą działać również w niedziele pracujące.

Michał Nil
Redaktor - nowoczesne technologie, gospodarka, kultura

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę