Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dziecko > Wprowadzenie edukacji seksualnej wg standardów WHO jest niezgodne z polskim prawem

Wprowadzenie edukacji seksualnej wg standardów WHO jest niezgodne z polskim prawem

Na antenie TVP.info rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, odnosząc się do przepisów prawa w Polsce stwierdził, że „samorząd (…) nie ma wpływu na treści, jakie są przekazywane w trakcie edukacji”. Wyraził przekonanie, że „nie ma takiego ryzyka, (aby dzieci rozpoczęły edukacje seksualną zgodną ze standardami WHO – PAP)”. Przyznał, że „mogą pojawić się pojedyncze przypadki, ale będzie to wprowadzone (…) bezprawnie”.

RPD zwrócił uwagę, że „w takiej sytuacji organ nadzoru edukacyjnego, czyli kuratorzy, dyrektorzy powinni reagować bezwzględnie, gdyż nie można wprowadzać do nauczania treści wbrew woli rodziców (…) i tych, którzy kształtują program edukacyjny”.

„Przepisy prawa – w tym także międzynarodowe – dają pierwszeństwo rodzicom przed standardami, wytycznymi” – podkreślił Pawlak.

Ponadto w ubiegły piątek RPD wezwał prezydenta Warszawy do złożenia wyjaśnień, na jakiej podstawie prawnej miałaby według podpisanej przez niego deklaraji LGBT+ wprowadzona do programu nauczania w warszawskich placówkach oświatowych „holistyczna edukacja seksualna” oparta na standardach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zwrócił też uwagę, że standardy WHO nie są obowiązującym prawem ani też nie znajdują się w podstawie programowej ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę