Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Europa > Ursula von der Leyen nową przewodniczącą Komisji Europejskiej

Ursula von der Leyen nową przewodniczącą Komisji Europejskiej

Po dość burzliwym okresie negocjacji i sporów pomiędzy frakcjami w Parlamencie Europejskim Ursula von der Leyen została wczoraj wybrana i zatwierdzona na nową szefową Komisji Europejskiej.

Wywodzi się ona z niemieckiej centro-prawicowej partii CDU. Ostatnie piastowane przez nią stanowisko to minister obrony narodowej Niemiec.

Jej kandydatura na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej pojawiła się jako wynik pewnego kompromisu, którego myślą przewodnią jest wypracowywania większej zgodny wśród członków Unii Europejskiej oraz niedopuszczanie do pogłębiania się podziałów pomiędzy jej członkami.

W głosowaniu niejawnym uzyskała ona 383 głosy za, przy 327 głosach sprzeciwu. Wymagane minimalne kworum stanowiło 374 głosy. W głosowaniu nie uczestniczyło 22 europosłów, a jeden głos był nieważny.

Sama nowo wybrana przewodnicząca KE powiedziała, że to były dwa najbardziej intensywne tygodnie w jej dotychczasowej karierze politycznej. Stwierdziła też, że jest niezmiernie dumna z wyboru i wdzięczna za okazane jej zaufanie i położone w niej nadzieje.

Źródło: Politico.eu
Zdjęcie: Youtube/euronews

Podobne

Leave a Reply

4 odpowiedzi na “Ursula von der Leyen nową przewodniczącą Komisji Europejskiej”

  1. I just want to mention I am beginner to blogs and actually enjoyed this blog site. Likely I’m likely to bookmark your site . You certainly have outstanding article content. Thank you for sharing with us your blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę