Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Unia Europejska – co z obsadą kluczowych stanowisk?

Unia Europejska – co z obsadą kluczowych stanowisk?

Jesteśmy najprawdopodobniej na końcówce negocjacji związanych z osadą kluczowych stanowisk w Unii Europejskiej. Czy Frans Timmermans zagra główne skrzypce? Do czego będzie musiał się zobowiązać, żeby Grupa Wyszehradzka i Włochy zgodziły się na jego kandydaturę? Premier Czech już zapowiedział jednak, że Wyszehrad Timmermansa nie poprze.

Premier Mateusz Morawiecki mówi o konieczności wprowadzenia nowych twarzy, takich które nie kojarzą się z podziałami. Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz dopowiada, że znajdujemy się ważnym momencie w historii Europy, w którym konieczne jest przeprowadzenie niezbędnych reform, przez które Unia Europejska musi przejść.

Czaputowicz dodał także:

  • Z tego, co wiemy, Polska zaprezentowała elastyczność, różne osoby są brane pod uwagę, nie jest tak, że jesteśmy przeciwko, natomiast chcemy, żeby to były osoby, które właściwie poprowadzą Unię Europejską przez kolejne lata, kolejną kadencję pięcioletnią.

Kto i jakie stanowiska obejmie dowiemy się już niebawem.

Źródło: niezalezna.pl/PAP
Zdjęcie: Youtube/euronews

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę