Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Niemcy > Tusk pisze do Kaczyńskiego: Chodźmy na spacer … ze mną będziesz bezpieczny

Tusk pisze do Kaczyńskiego: Chodźmy na spacer … ze mną będziesz bezpieczny

W trakcie końcówki kampanii prezydenckiej Donald Tusk już próbował przymilać się do Narodowców. Nie wyszło. Napisali i powiedzieli, że pamiętają jakimi kanaliami byli politycy PO-PSL i traktowali uczestników Marszu Niepodległości.

Przyszedł więc czas na próbę „żartu”. Tym razem w kierunki prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. No chyba, że były premier, a obecnie z nadania Niemiec szef Europejskiej Partii Ludowej, gdzie na salonach bawi też Rafał Trzaskowski, miał na myśli na przykład innego Jarosława … np. Kurskiego albo … Gowina … albo jeszcze jakiegoś innego.

Mam takie głębokie osobiste przeczucie, że ta forma kolejnej odmiany schizofrenicznej osobowości Tuska jednak też się nie przyjmie w zaściankowych polskich warunkach. Ot, jak to powiedział Krzyżak, gdy Danusia uratował Zbyszka zarzucając mu chustę na głowę: Pogański to kraj i pogańskie obyczaje. A że Jagiełło był bardziej pobożny niż sami Krzyżacy (czyt. Niemcy), to już zupełnie inna sprawa.

Tusk na swoim profilu na Twitterze napisał:

  • Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny

Oczywiście internauci nie przepuścili takiej okazji, że wyrazić, jakie mają podejście do Tuska i co o nim myślą. Oto niektóre komentarze pod jego wpisem.

jp/twitter/swp
zdjęcie: flickr.com

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę