Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Aborcja > Trump weźmie udział w marszu dla życia

Trump weźmie udział w marszu dla życia

Donald Trump zapowiedział swoją obecność na marszu dla życia, który jutro odbędzie się w Waszyngtonie. „Do zobaczenia w piątek” – napisał amerykański przywódca na Twitterze. Trump będzie pierwszym prezydentem Stanów Zjednoczonych, który osobiście weźmie udział w takim wydarzeniu. Marsz, który już po raz 47 przejdzie ulicami stolicy, jest największym zgromadzeniem pro life w USA. W poprzedniej edycji wydarzenia, mimo mroźnej pogody i braku zainteresowania ze strony głównych mediów, wzięło udział ponad 300 tys. osób.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentatorzy uważają, że w ten sposób Trump chce zyskać głosy przeciwników aborcji w nadchodzących wyborach. Jednak stojąca na czele grupy organizatorów Jeanne Mancini pochwaliła wysiłki jego administracji w zakresie zwiększenia ochrony prawnej nienarodzonych. „Mianuje sędziów i pracowników federalnych pro-life, zmniejsza finansowanie usuwania ciąży z pieniędzy podatników, jest za powstrzymaniem wprowadzenia później aborcji. Prezydent Trump i jego administracja zawsze wspierali życie” – uważa Mancini.

Źródło: Vatican news
Zdjęcie: pxhere.com

Podobne

W górę