Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Stękanie ekspertów na temat wizyty Prezydenta Dudy w USA

Stękanie ekspertów na temat wizyty Prezydenta Dudy w USA

Prezydent Andrzej Duda jest obecnie z wizytą w USA. Rzecz jasna, że wizyta jest bardzo ważna. Polska kupuje najnowocześniejsze myśliwce na świecie i pewnie nie tylko, ale o wielu sprawach po prostu się nie dowiemy.

Jedni piszą, że prezydent Trump chwali demokrację w Polsce, bo zrobił interes. Inni, że Polska zapłaci za samoloty i jeszcze za ochronę tych samolotów. A były ambasador Polski w USA, który niezbyt chlubnie rozstał się z posadą (ponieważ pobierał z budżetu państwa pieniądze na rzekomo niepracującą żonę) w wywiadzie dla TVN u Moniki Olejnik myli modele samolotów. Świadomie czy nie, to bez znaczenia. Jako odpowiadający amerykańskiemu F-35 podaje rosyjski model Su-55, który odpowiada bardziej Raptorowi, bo rosyjski Su-57, który mógłby być konkurencją dla F-35 był jedynie w fazie prototypu, okazał się niewypałem. Indie, które były zainteresowane tymi rosyjskimi samolotami po prostu się wycofały z uwagi na wady konstrukcyjne.

Słynny szwajcarsko-niemiecki Newsweek określił wizytę Prezydenta jako „czwartej kategorii”, podczas gdy w dyplomacji wszyscy wiedzą, że prezydent Trump zniósł poprzednie kategorie wizyt i nie stosuje ich w swojej kadencji.

Pamiętamy kilka wypowiedzi prezydenta Dudy, które nie brzmią mile dla ucha, jak na przykład ta o wspólnej z Żydami tradycji judeo-chrześcijańskiej, podczas gdy takiej tradycji nie ma. Pamiętamy niepodpisane ustawy o wymiarze sądownictwa. Niemniej, kiedy się spojrzy na całość działania poprzednich rządów i poprzednich prezydentów, to Andrzej Duda jest wreszcie tym prezydentem, który mówi o Polsce i Polakach z dumą i honorem.

Może właśnie dlatego, że gołym okiem widać i różnicę klas i sposób, w jaki prezydent Andrzej Duda jest dumny z tego, że jest Polakiem i z jaką dumą i troską opowiada o Polsce, to może właśnie dlatego słychać to stękanie mediów, zdecydowanie nie polskich.

Zdjęcie: Youtube/TVP.info

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Jedna odpowiedź do “Stękanie ekspertów na temat wizyty Prezydenta Dudy w USA”

  1. I simply want to mention I am newbie to blogging and site-building and honestly liked your web blog. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog post . You really have terrific articles and reviews. With thanks for sharing with us your blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę