Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Temat dnia > Jak sprawdzić, czy nadużywam alkoholu?

Jak sprawdzić, czy nadużywam alkoholu?

Temat alkoholizmu jest w Polsce tematem coraz częściej podnoszonym, ze względu na to, że rzeczywiście staje się to poważnym problemem. Coraz młodsze osoby sięgają po alkohol, niejednokrotnie pijąc go nałogowo. Oznacza to, że należy przyjrzeć się temu, jak piją Polacy i uświadamiać o tym, że skala alkoholizmu jest coraz bardziej niebezpieczna oraz stale rośnie.

Czy można skontrolować się samemu?

Kiedy czujemy, że zbyt często mamy sytuacje podczas których sięgamy po alkohol to już powinniśmy być czujni. Zwłaszcza, jeśli zdarza się nam upijać do nieprzytomności bądź osoby z zewnątrz sygnalizują mam, że mamy problem alkoholowy. Wtedy ostrożność jest wskazana, ponieważ nie możemy dopuścić do tego, że spożywanie alkoholu stanie się dla nas dużym problemem. Najważniejsza okazuje się wobec tego samokontrola. Poza tym, powinniśmy pamiętać, że równie istotne okaże się to, aby powiedzieć komuś o swoim problemie. Jeżeli nie radzimy sobie z sytuacją. Co ciekawe, w sieci pojawia się wiele testów online na bazie których możemy ocenić, czy w ostatnim czasie nie nadużywamy alkoholu. Jest wiele możliwości pozwalających skontrolować swój styl picia. Najlepiej zaś będzie skorzystać z tego, co mają do zaoferowania doświadczeni terapeuci.

Skorzystanie z fachowej pomocy

W momencie, w którym poczujemy, że nadużywanie alkoholu staje się dla nas czymś, czego nie potrafimy opanować, powinniśmy działać od razu. Zwłaszcza, kiedy osoby nam bliskie sygnalizują, że rzeczywiście zauważają u nas symptomy alkoholizmu. Wtedy też powinniśmy udać się do terapeuty, w sprawdzonym ośrodku. W takim miejscu bardzo szybko zostanie nam udzielone fachowe wsparcie. Terapeuta będzie mógł wskazać na przyczynę naszego picia i podpowie, jak w inny sposób możemy regulować napięcie. Znajdzie zdrowe metody redukcji stresu, dzięki jakim odstawimy kieliszek. Chwila, w której poczujemy, że nadużywamy alkoholu powinna być dla nas chwilą przełomową. Musimy się wtedy mocno zmobilizować i zrobić wszystko, by skończyć z regularnym spożywaniem trunków alkoholowych.

Materiał opracowany we współpracy z Ograniczpicie.pl

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę