Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > FAKE NEWS > Kaczyński w rządzie, czyli sezon ogórkowy, „Pudelek” i odgrzewane kotlety w niemieckim „Fakcie”

Kaczyński w rządzie, czyli sezon ogórkowy, „Pudelek” i odgrzewane kotlety w niemieckim „Fakcie”

Jak poinformował „Fakt”, według nieoficjalnych ustaleń rzecz jasna, prezes PiS Jarosław Kaczyński miałby wejść do rządu. Wiadomość tyleż szokująca, co nudna. Początkowo takie doniesienia służyły dyskredytacji prezesa PiS i ośmieszaniu całej formacji. A czemu mają służyć dzisiaj?

Otóż niemiecki „Fakt” donosi, że prezes Kaczyński po rekonstrukcji może wrócić do rządu, ale jednocześnie podaje, że na pomysł chłodno zareagował premier Morawiecki, a europoseł Karski mówi, że „Prezes Kaczyński może być premierem, nawet jednoosobowym rządem, ale na pewno nie czyimś zastępcą”.

Oczywiście trwa napięcie związane z rekonstrukcją rządu i przebudową ministerstw, ale w tej mierze zdecydowanie bardziej warto poczytać Goćka i Gmyza w „Do Rzeczy”, bo sensacje „Faktu” zaczęły schodzić ostatnio do poziomu „Pudelka” i mogą szokować jedynie tych, którzy albo w ogóle nie obserwują sceny politycznej, albo dopiero co zaczęli. No albo … lemingi i pelikany 😉

A może niemiecki tabloid stworzy nową kategorię, którą i tak już od jakiegoś czasu uskutecznia – „pudelek polityczny”. Oczywiście taki z zacięciem i elementami bardzo subtelnych technik Goebbelsa 😉

jp/fakt/swp
zdjęcie: flickr.com/pis

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę