Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Rząd Tuska miał pieniądze na 500+ i miał świadomość kradzieży VAT i nic z tym nie robił

Rząd Tuska miał pieniądze na 500+ i miał świadomość kradzieży VAT i nic z tym nie robił

Donald Tusk podczas przesłuchania przed komisją VAT wyraził przekonanie, że jego rząd było stać na program 500+. Bardzo trafnie skomentował to minister Ziobro.

Ziobro mówił o procederze, w jaki sposób były przeprowadzane sprawy wyciszania stwierdzonych kradzieży podatku VAT. Powiedział wtedy między innymi:

  • Wykręcono ręce prokuraturze, kierując postępowania w sprawie wyprowadzania setek milionów złotych do prokuratur rejonowych, likwidując wydział przestępczości gospodarczej w ABW, skazując na wyroki w zawieszeniu sprawców milionowych kradzieży. Myśmy podjęli działania, których tamten rząd nie podejmował, choć miał świadomość tych kradzieży. Pieniądze na programy takie jak 500 Plus były już wtedy.

Wystarczy chociażby przypomnieć słynne ośmiorniczki i fotele które próbował zamówić MSZ, kiedy szefem był Radosław Sikorski. Fotele według specyfikacji przetargowej miały kosztować ok. 12 000 PLN każdy. Dzięki ujawnieniu tego faktu przez dziennikarzy, przetarg unieważniono.

Były więc pieniądze na ośmiorniczki, na fotele za 12 000 złotych, na pensje w elektrowni atomowej, która nie powstała. Były pieniądze na gigantyczne premie i odprawy i na złotego Mercedesa dla prezesa jednej ze spółek, ale nie było pieniędzy dla osób potrzebujących, jak na przykład inwalidzi. A tym bardziej nie było pieniędzy dla polskich rodzin, matek i dzieci. Tak poniżano Polaków i polskie społeczeństwo, kiedy premierem był Donald Tusk.

Źródło: TVP.info
Zdjęcie: Youtube/Telewizja Republika

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę