Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Przytulnie we Wrocławiu – apartamenty, natura, wypoczynek

Przytulnie we Wrocławiu – apartamenty, natura, wypoczynek

Stolica Dolnego Śląska to miasto atrakcyjne zarówno dla inwestorów, jak i mieszkańców. Rozwój gospodarczy, położenie i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że z roku na rok rośnie rzesza ludzi myślących o zamieszkaniu we Wrocławiu.

Ważne określenie potrzeb

Większość z nas marzy o przytulnym mieszkaniu w otoczeniu zieleni, z zapewnioną infrastrukturą użytkową i kulturalną, a przy tym położonym w miejscu cichym i możliwie bliskim centrum. Pogodzenie tak skrajnych warunków jest praktycznie niemożliwe. Dlatego dużą rolę odgrywa właściwe określenie priorytetów oraz rzeczywistych potrzeb. Ważny jest dla nas codzienny kontakt ze zgiełkiem miasta, klubami lub teatrami? Szukajmy lokali w centrum, choć zazwyczaj będzie to oznaczało konieczność skorzystania z oferty rynku wtórnego. Wybierzmy peryferia, jeśli wolimy ciszę i zieleń za oknem.

A czy istnieje kompromis? Warto zwrócić uwagę na południową część aglomeracji. To tutaj w błyskawicznym tempie rozwija się rynek mieszkaniowy. Jest kilka powodów tej sytuacji – łatwy dojazd do autostrady, bliskość dużych centrów handlowych, dobre skomunikowanie z centrum. Przede wszystkim jednak jest tu po prostu urokliwie. Znajdziemy tu zarówno wielkie apartamentowce, jak i niewielkie osiedla. Trafiają się też inwestycje o zupełnie wyjątkowym charakterze.

Wyjątkowe miejsce

Doskonałym przykładem są Wille Klecina budowane przez przodującego wrocławskiego dewelopera AZ Budownictwo. Słowo „wille” nie stanowi w tym wypadku chwytu marketingowego. Firma udowadnia, że możliwe jest połączenie dobrej lokalizacji z realizacją marzenia o własnym domu. Mamy tu spełnione wszystkie warunki komfortowego mieszkania. Z jednej strony bliskość Alei Karkonoskiej zapewnia dobrą komunikację z pozostałymi obszarami miasta, jak i z trasami wylotowymi. Z drugiej znajdziemy Park Kleciński – zależnie od humoru możemy tu spędzić czas na samotnych spacerach lub wziąć udział w imprezach kulturalnych i sportowych.

Rozwój tego obszaru zaowocował rozwinięciem infrastruktury użytkowej. Szkoły, przedszkola i place zabaw przeplatają się z kameralnymi pubami i restauracjami. Lokalne sklepy konkurują z popularnymi sieciami handlowymi. Zagłębiając się w sieci uliczek możemy znaleźć prawdziwe perły przedwojennej architektury. A jeśli poczujemy zew miasta i zechcemy zanurzyć się w morzu neonów lub zakosztować klubowych atrakcji, możemy skorzystać ze sprawnej komunikacji miejskiej. Południowa część Wrocławia to zdecydowanie dobre miejsce do życia.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę