Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Prognoza dziennikarza sprzed 5 lat – żółte paski w TVN, Komisja Europejska wyrazi zaniepokojenie, »Financial Times« zacznie przewidywać kłopoty. A jak jest dzisiaj?

Prognoza dziennikarza sprzed 5 lat – żółte paski w TVN, Komisja Europejska wyrazi zaniepokojenie, »Financial Times« zacznie przewidywać kłopoty. A jak jest dzisiaj?

Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi dziennikarz tygodnika „DoRzeczy” Piotr Semka został zapytany, co się stanie, jeśli wtedy wygra Andrzej Duda. Odpowiedział:

  • Jeśli Andrzej Duda wygra, aktorzy będą mówić, że się boją, Komisja Europejska wyrazi zaniepokojenie, »Financial Times« zacznie przewidywać kłopoty, w TVN pojawią się żółte paski, a każda głupota będzie wyrastać na kryzys państwa i demokracji

Po chwili dodał:

  • Obóz okrągłostołowy będzie w tej sprawie bardzo zajadły

Dalej Semka zaznaczył:

  • Ryszard Kalisz mówił o mechanizmach kordonu sanitarnego wokół PiS. Apelował, by wszystkie partie w Sejmie zjednoczyły się przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Spór toczył się jednak głównie na terenie Polski. Zakładałem, że przy kolejnym starciu konflikt będzie przybierał na sile. Jedną z zapowiedzi uruchomienia zagranicy były ostre publikacje w niemieckiej prasie

To tyle tytułem przypomnienia proroczych, a jednocześnie wynikających z głębokiej analizy i dogłębnej obserwacji sceny politycznej słów znakomitego publicysty Piotra Semki.

A jak wygląda sytuacja dzisiaj?

Już mieliśmy raz obstrukcję Senatu przy pierwszej ustawie wyborczej i przesunięcie wyborów. Obecnie mamy próby powtórzenia tego mechanizmu. A prezydent Poznania próbuje nawet wciskać taki kit, że termin na wybory w dniu 28 czerwca jest niedobry bo kłóci się z maturami. Kompletny absurd!

Dlaczego tak się dzieje? Otóż odpowiedź w moim przekonaniu jest dość oczywista. Po pierwsze nie sprawdziła się jako kandydatka Małgorzata Kidawa-Błońska, a jej dalsze uczestnictwo w wyborach groziło całkowitym upadkiem Platformy Obywatelskiej. Po zmianie kandydata na Rafała Trzaskowski natomiast, który tylko początkowo zdawał się odzyskiwać pole walki, z kolejnych sondaży i analiz wynika, że Polacy nie dali się nabrać na akcję „dubler”. PiS odzyskuje pole i nadal mógłby samodzielnie rządzić, a Andrzej Duda jeśli nie w pierwszej to w drugiej turze zostawia konkurentów w tyle.

Na portalu fronda.pl z kolei możemy przeczytać:

  • czarujący kobiety, i znający języki Trzaskowski – choć niekoniecznie potrafiący w każdym z nich coś mądrego powiedzieć. Nawet powołanie się na wpływy w półtajnej grupie Bilderberg nie zachwyciło Polaków. Okazało się bowiem, że Trzaskowski ma sporo za uszami – był współautorem pierwszej antypolskiej rezolucji w PE, nawalił przy awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie, działał wbrew konstytucji i poza swoimi uprawnieniami wprowadzając kartę LGBT oraz seksedukację w Warszawie. A do tego wszystkiego doszła jeszcze deklaracja wstrzymania przekopu Mierzei Wiślanej. No i ogromna buta i arogancja, których Polacy zwyczajnie nie lubią.

Rzecz oczywista, że opozycja nie ma się z czego cieszyć.

jp/portal tvp info/fronda.pl/swp
zdjęcie: tt

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę