Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Budownictwo > Podnośniki nożycowe – coraz chętniej wykorzystywane na budowach

Podnośniki nożycowe – coraz chętniej wykorzystywane na budowach

Podnośnik nożycowy

Wiele prac wykonywanych na dużych wysokościach wymaga korzystania z odpowiedniego sprzętu, zapewniającego bezpieczeństwo ale też niezawodność. Tempo prac, terminy i kontrakty narzucają konieczność optymalizacji pracy ale też czasu potrzebnego na przygotowanie miejsca pracy ludzi. Dziś już drabiny czy tradycyjnie rusztowania zwyczajnie nie spełniają wymagań ani bezpieczeństwa ani oczekiwań dotyczących wydajności.

Podnośnik nożycowy budowlany wynajem

Coraz chętniej wykorzystywanym sprzętem stają się podnośniki nożycowe. Jest to sprzęt specjalistyczny, używany zarówno w fabrykach, magazynach ale też na placach budowy. Ciężko dziś, wyobrazić sobie pracę na wysokości bez odpowiedniego podnośnika.

Rodzaje podnośników

Na rynku dostępne są podnośniki jedno-nożycowe, czyli podesty ruchome, wyposażone w jedna parę dźwigników nożycowych. Ich cechą wyróżniającą jest bardzo duży udźwig, wynoszący nawet 10 000 kg. Inną cechą charakterystyczną tych podnośników jest ich mały wysięg, mieszczący się w granicach 06- 1,8 m. Biorąc pod uwagę te cechy charakterystyczne są one najczęściej używane jako sprzęt stacjonarny.

Podnośniki dwu i trzy- nożycowe w wersji stacjonarnej często wykorzystane są jako windy czy sprzęt przy załadunku palet, natomiast wersje mobilne mają zastosowanie we wszelkich prac na wysokości. W przeciwieństwie do podnośników jedno-nożycowych mają one dużo mniejszy udźwig, ale znacznie przewyższają je pod względem zasięgu w górę, ponieważ ich zasięg wynosi do 4,5 metrów wzwyż.

Inną kategorią są podesty wielonożycowe, są one wykorzystywane jako transport ładunków nie tylko wielkogabarytowych ale też bardzo ciężkich. Dzięki specjalnej konstrukcji nożyc, równomiernie współpracujących ze sobą, zapewniona jest większa stabilność oraz wytrzymałość całej platformy.
Wytrzymałość tego podnośnika koszowego wynosi nawet 8 000 kg, zaś osiągany wyciąg ramion nożyc waha się w tym przypadku w granicach 0,8-1,8 m.
Wybór podestu powinien być przemyślany i wybrany adekwatnie do planowanych prac warto jednak pamiętać, że w każdym przypadku podnośniki powinny być serwisowane i sprawdzone.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę