Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Papież: nie wolno używać imienia Boga do terroryzowania ludzi

Papież: nie wolno używać imienia Boga do terroryzowania ludzi

„Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu” – napisał Papież Franciszek w tweecie na Międzynarodowy Dzień pamięci o ofiarach przemocy na tle religijnym. Został on ustanowiony przez ONZ w 2019 roku.

Słowa Ojca Świętego nawiązują bezpośrednio do dokumentu o braterstwie ludzkim podpisanego w zeszłym roku w Abu Zabi. To braterstwo, jeśli jest autentycznie przeżywane, wyklucza przemoc, która przekształca uczucia religijne w narzędzia agresji. Obecnie w świecie jej ofiarą pada wśród chrześcijan 300 mln osób.

Franciszek przypomina, że religii i wiary nie należy nigdy traktować instrumentalnie. Tego typu działanie jest obrazą Boga i grzechem przeciwko ludzkości.
Dokument „O braterstwie ludzkim” stał się wielkim wydarzeniem humanitarnym, znakiem lepszej przyszłości wolnej od nienawiści, niechęci, eksteremizmu oraz terroryzmu, w której zwyciężą: pokój, pojednanie i miłość.

Vaticannews.va/Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan
Zdjęcie: yt/radio maryja/telewizja trwam

Podobne

W górę