Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Edukacja > Nowelizacja Karty Nauczyciela w sejmie. Czy to już zakończy spory?

Nowelizacja Karty Nauczyciela w sejmie. Czy to już zakończy spory?

Posłowie PIS właśnie złożyli w sejmie projekt nowelizacji Karty nauczyciela. Projekt zawiera m.in. podwyżki dla nauczycieli.

Jak zapewniają autorzy, celem jest podniesienie prestiżu zawodu nauczyciela oraz odpowiedni poziom wynagrodzeń w systemie oświaty.

Projekt powstał na bazie wypracowanych porozumień pomiędzy stroną rządową a przedstawicielami Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

W wywiadzie udzielonym dla RMF FM, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział między innymi:

Jednym z elementów, które będziemy na pewno chcieli zrobić w najbliższym czasie, jest wywiązanie się z tych porozumień, które zawarliśmy jeszcze przed wybuchem strajku (nauczycieli).

Złożony projekt zakłada podwyżki dla nauczycieli na poziomie 9.6% w roku 2000. W stosunku do roku 2018 podwyżki te mają osiągnąć poziom 21.2%. Dodatkowo przewidziane jest świadczenie „Na start”, które mają otrzymywać nowi nauczyciele stażyści. Ma ono wynosić 1000 zł.

Żródło: IAR/PAP/polskieradio24.pl
Zdjęcie: Youtube/Rrzeczpospolita TV, zrzut ekranu

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę