Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Barnevernet > Norweskiej organizacji adopcyjnej nie podoba się obrona polskich dzieci w Norwegii

Norweskiej organizacji adopcyjnej nie podoba się obrona polskich dzieci w Norwegii

Ordo Iuris to polska organizacja pozarządowa, która czasem we współpracy z polskim rządem a czasem z własnej inicjatywy wspiera przywracanie polskim rodzinom niesłusznie odebrane dzieci w Norwegii przez tamtejszą organizację Barnevernet. W ostatnim czasie Ordo Iuris zaczęło wspierać także norweskie rodziny w procesie odzyskiwania ich dzieci przed Trybunałem Praw Człowieka.

W ubiegłym tygodniu instytut opublikował również raport „Children’s rights pitted against children? The legal framework and practice of Barnevernet Functioning in the perspective of international legal standards” (pol: Prawa dzieci wykorzystywane przeciwko dzieciom. Ramy prawne i praktyka funkcjonowania Barnevernet w perspektywie międzynarodowych standardów prawnych)

Jak można przeczytać na profilu TT mec. Jerzego Kwaśniewskiego, szefa Ordo Iuris:

  • W Norwegii dochodzi do licznych przypadków naruszania praw dziecka. Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat niesłusznych ingerencji urzędu do spraw dzieci (Barnevernet) w życie rodzinne. Publikacja została zaprezentowana w Oslo.

Raport ten wywołał ostrą reakcję norweskiego dyrektora generalnego Forum Adopcji, Øysteina Gudima, norweskiego aktywisty, byłego przywódcy Socjalistycznej Młodzieży.

Na Twitterze Øystein Gudim umieścił następujący wpis oskarżający polski instytut:

  • Ordo Iuris to znana grupa wielkiego wpływu na polską politykę. Są przeciwni aborcji, rozwodom, gejom i za prawami rodzicielskimi (biciem dzieci). Prawdopodobnie finansują nowego byłego prawnika Mariusza Reikeråsa

Warto dodać, że adopcje w Norwegii to dość dobrze prosperujący biznes, do tego stopnia, że w Wielkiej Brytanii pojawiły się nawet akcje Barnevernet.

Źródło: tysol.pl/TT/Ordo Iuris/SWP
Zdjęcie: Youtube/zrzut ekranu

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

W górę