Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gry online > Najlepsza Alternatywa Book of Ra Dostępna Teraz

Najlepsza Alternatywa Book of Ra Dostępna Teraz

Przez lata jedną z największych klasyk gier hazardowych była gra Book of Ra. Na razie pewien czas temu powstała jej konkurencyjna wersja, którą jest Book of Dead online. Naszym zdaniem Book of Dead może być dla wielu osób bardzo dobrą alternatywą dla klasyka. Co zatem warto wiedzieć o obu grach?

Book of Ra

Book of Ra to bez wątpienia klasyka automatów do gry. Zaprezentowana w 2004 roku przez firmę Novomatic produkcja od razu zdobyła popularność i do dziś jest chętnie wybierana w kasynach internetowych. Gra ta dostępna jest także w rozszerzonej wersji Book of Ra Deluxe z wyższymi nagrodami.

Tematycznie tytuł ten został osadzony w Egipcie. Bohaterem gry jest tutaj pewien młody archeolog wzorowany na Indianę Jonesa, który przybywa do Egiptu i poszukuje Księgi boga Ra. Gra stworzona została w klasycznym stylu, dlatego też dziś może wydawać się nieco przestarzała. Posiada prosty układ 5 na 3 z 9 liniami wypłat, RTP na poziomie 96%. Na bębnach można znaleźć charakterystyczne symbole egipskie, którymi są posągi, faraon, żuk, księga. W grze można jednorazowo wygrać nawet do miliona kredytów! Ponadto dostępne są tu darmowe spiny.

Book of Dead

12 lat po premierze Book of Ra na rynku zaprezentowana została gra Book of Dead. Ten tytuł z 2016 roku od firmy Play’n Go zdecydowanie pod wieloma względami nawiązuje do klasycznej wersji Book of Ra. Pełen tytuł tej gry to Rich Wilde and Book of Dead. Związane jest to z faktem, że Rich Wilde to jedna z głównych postaci firmy Play’n Go. Występuje on również w kilku innych podobnych tytułach.

Naszym bohaterem w Book of Dead jest wspomniany Rich Wilde. To także młody archeolog, który może nam przypominać Indianę Jonesa. Także i on przybywa do Egiptu, gdzie w ukrytej i tajemniczej świątyni będzie poszukiwał legendarnej Księgi Umarłych. Również i w tym wypadku bębny automatu zostały umieszczone niejako we wnętrzu świątyni. Z kolei na samych bębnach można liczyć na sporo tematycznych symboli, do których należą Anubis, faraon, święty ptak czy tytułowa księga umarłych. Gra składa 5 bębnów z 3 rzędami symboli. Producent umieścił również tu 10 linii wypłat. Gracz może obstawiać zakład między 0,01 a 100, dzięki czemu można grać bezpiecznie za niskie stawki jak i zaryzykować większymi sumami pieniędzy.

Trzeba jednak przyznać, że Book of Dead jest produkcją, która posiada o wiele ładniejszą oprawę dźwiękową i graficzną. Book of Ra nawiązywała stylem do maszyn barowych. Dzieło od Play’n Go to już jednak nowoczesny wideo slot, w którym można zaobserwować symbole i oprawę graficzną w jakości HD, a także animacje. Ponadto podczas rozgrywki w tle leci cały czas klimatyczna muzyka typowa dla Egiptu, przez co można jeszcze bardziej wczuć się w rozgrywkę.

Co Można Wygrać w Book of Dead?

Nie da się ukryć, że jednak większość osób najbardziej pragnie wygrać w Book of Dead spore sumy żetonów. Gra ta ma nieco wyższy wskaźnik RTP niż Book of Ra, gdyż wynosi on 96.21%. W grze najbardziej cenny jest symbol archeologa, który może przynieść wygraną do 5 tysięcy monet. Jednak trzeba wiedzieć o tym, że w Book of Dead występuje specjalna opcja expanding wilds.

Przy maksymalnym szczęściu gracz może rozbić bank oraz otrzymać aż 250 tysięcy monet. Producent wprowadził tu także 10 free spinów do wygrania, jak i opcję gamble, którą także spotkamy w Book of Ra. Warto oczywiście wiedzieć o tym, że Book of Dead to bardzo prosty w obsłudze tytuł, w którym znajduje się tylko kilka przycisków funkcyjnych. Niestety pewnym minusem dla niektórych graczy może być fakt, że w grze nie ma opcji bonusowych czy progresywnego jackpota, jednak oryginalna Book of Ra również takowych funkcji nie posiadała.

Inne Alternatywy

Naszym zdaniem najlepszą alternatywą dla Book of Ra jest wspomniana gra Book of Dead. Jest ona dostępna w wielu kasynach internetowych, a często związane są z nią akcje promocyjne, kiedy to za bonusy od depozytu lub za samą wpłatę można dostać darmowe spiny na Book of Dead. W ofercie kasyn online dostępnych jest jednak wiele innych gier z księgą w tytule, które nawiązują do Book of Ra. Postanowiliśmy wymienić i krótko opisać kilka z nich:

  • Book of Aztec: jest to bardzo zbliżony tytuł do Book of Ra i Book of Dead. Dzieło marki Amanet przeniesione zostaje jednak na inny kontynent, gdzie młoda archeolog poszukuje księgi Azteków.
  • Books & Temples: gra od firmy Gamomat ponownie przenosi nas do Egiptu. I tutaj można zetknąć się z symbolami dawnego Egiptu: Horus, świątynia, sfinks, Anubis, święte koty, insygnia królewskie. Oczywiście jedną z postaci jest tu młody archeolog.
  • Book of Ba The Secret of the Netherworld: to jest gra od Tom Horn Gaming. W tym wypadku co prawda na bębnach nie mamy do czynienia z archeologiem, lecz tematycznie oraz pod względem nazwy tytuł ten bardzo nawiązuje do klasycznego Book of Ra.

Inne ciekawe tytuły to: Ramses Book, Book of Pyramids, Book of Atem, Book of Pharaoh, Book of Guardians.

Zdjęcie: pixabay.com

Podobne

W górę