Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > (WIDEO) Na ludzkiej krzywdzie i tragedii … wyjaśnianie procederu kradzieży kamienic w Warszawie trwa (archiwum)

(WIDEO) Na ludzkiej krzywdzie i tragedii … wyjaśnianie procederu kradzieży kamienic w Warszawie trwa (archiwum)

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki poinformował, że były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta st. Warszawy Jakub R. oraz Robert Nowaczyk, „to są osoby objęte aktem oskarżenia o największą łapówkę w III RP”.

Patryk Jaki: „jedno jest pewne – to był człowiek [Mecenas Robert Nowaczyk – przyp. red.], który był w układzie z Jakubem R. i panowie świetnie się uwłaszczali na warszawskich nieruchomościach, dlatego dzisiaj tak łatwo oskarżają”.

Zeznając przed komisją, mecenas Robert Nowaczyk, próbował w sprawę wmieszać CBA, na co nie przedstawił żadnych dowodów, a jedynie jakieś domniemania. Nowaczyk zapewniał, że otrzymał od Jakuba R. zapewnienie, że ktoś z CBA i nie bardzo wiadomo kto, miał za 30% dochodów z reprywatyzacji zapewnić nad nim pieczę.

Jaki zaznaczył, że zeznania Roberta Nowaczyka przed prokuraturą i komisją weryfikacyjną są niespójne, co opinia publiczna może ocenić sama. „Najczęściej jaka dziś padała odpowiedź? +Nie odpowiem na pytanie+, czyli świadek sobie swobodnie dobierał argumenty, które były dla niego wygodne” – powiedział Patryk Jaki.

Zdjęcie: zrzut ekranu Youtube.com/PrawicowyInternet

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę