Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Kultura > Liryzm abstrakcji w obrazach Majrowskiego – wystawa w Art in House

Liryzm abstrakcji w obrazach Majrowskiego – wystawa w Art in House

Wystawa stanowi przekrój twórczości Zdzisława Majrowskiego, autora emocjonalnych, abstrakcyjnych obrazów. Jej kluczowym aspektem są zmiany, jakie zachodziły w jego indywidualnej formie przekazu artystycznego na przestrzeni ponad 40 lat pracy artystycznej. Wystawę można oglądać w Domu Aukcyjnym Art in House przy Al. Jerozolimskich 107 w Warszawie, od 23 marca do 5 kwietnia w godz. 9:00-19:00. Kuratorem wydarzenia jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, założycielka Art in House.

Zdzisław Majrowski, czyli Constantin Meyro, to wybitny przedstawiciel polskiej sztuki współczesnej. Europejski malarz średniego pokolenia, artysta, którego cechuje ogromna pracowitość oraz mistrzowsko opanowany warsztat. Posługuje się techniką malarską impasto, tworzy kontrasty barwne, walorowe oraz fakturowe. Jego obrazy olejne to feeria barw i kształtów. Podstawę jego twórczości stanowią zaskakująca technika, harmonijna kompozycja, oraz możliwość szerokiej interpretacji dzieła, którą artysta zawsze pozostawia swoim odbiorcom.

Meyro urodził się 29 maja 1952 roku. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uzyskał w roku 1979 na wydziale Architektury Wnętrz. Zaledwie dwa lata po ukończeniu akademii, w 1981 roku miała miejsce pierwsza wystawa w życiu Zdzisława Majrowskiego, która odbyła się w Monachium. Jego malarska podróż w poszukiwaniu własnych form wypowiedzi i samego siebie rozpoczęła się na dobre w połowie lat 80. XX wieku. Przez całe tata malował cykle figuratywnych obrazów. Zanim stworzył swój własny, niepowtarzalny styl przeszedł przez prawie wszystkie etapy malarstwa współczesnego, od płaskich monochromatycznych kompozycji aż do kontrastowych impastów i reliefów.

Obrazy artysty znajdują się w wielu galeriach sztuki współczesnej oraz w prywatnych kolekcjach w Europie, Ameryce oraz Japonii. Jest jedynym polskim artystą rekomendowanym przez angielski miesięcznik biznesowy „Funds Europe”.

Polecamy Państwu wystawę prac Meyra!
Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00 w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie.

Poniżej przykłady prac artysty.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę