Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Liderzy Konfederacji w rozkroku. Jakubiak i Cejrowski ostro o braku poparcia dla Dudy

Liderzy Konfederacji w rozkroku. Jakubiak i Cejrowski ostro o braku poparcia dla Dudy

Tuż po ogłoszeniu wyników pierwszej tury ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podziękował Plakom za tak liczne pójście do głosowania a także pogratulował i podziękował swoim kontrkandydatom za wyniki i udział w tych wyborach.

Prezydent powiedział też, którym wyborcom jego zdaniem bliżej do jego programu niż jego rywala w drugiej turze wyborów Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej.

Prezydent stwierdził:

  • W wielu sprawach myślimy podobnie. Pewnie, że w wielu sprawach wyborcy pana Bosaka, zwłaszcza ci młodzi, chcieliby, żeby wiele spraw było szybciej, bardzie`j radykalnie, takie są też prawa młodości. Ale nasz cel jest wspólny. Ten cel to Polska dumna, gdzie polskie sprawy są na pierwszym miejscu. Nie mam co do tego wątpliwości 

Bosaka kolei stwierdził:

  • Konfederacji jest równie daleko do prezydenta Andrzeja Dudy, jak i kandydata KO Rafała Trzaskowskiego; żaden z nich nie zabiegał o jakąkolwiek bliskość z naszym środowiskiem, dlatego nie zasługują na nasze poparcie

Wczoraj bezpośrednio po ogłoszeniu wyników pierwszej tury Konfederacja opublikowała na Facebooku oświadczenie, w którym czytamy:

  • W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem. Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Zachowanie Konfederacji ostro skrytykowali Marek Jakubiak, biznesmen i polityk i jeden z kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta RP oraz znany podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski.

Jakubiak powiedział na temat decyzji władz Konfederacji:

  • Rada Liderów Konfederacji po prostu stchórzyła i wyzbywa się problemu politycznego, którego tak naprawdę nie ma. Konfederacja stała tam, gdzie stoi, nie poszła ani krok do przodu w tych wyborach, nie pozyskała nowego elektoratu. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że z jednej stronie kandydat w trakcie wyborów mówi, że absolutnie nie będzie głosował na Trzaskowskiego, a potem jako jeden z liderów mówi, że nie będziemy wskazywali kandydata w II turze itd.

Stwierdza także, jak głosować jego zdaniem należy głosować w drugiej turze wyborów:

  • Ważne, żebyśmy nadal stali na wartościach, których zazdrości nam pół Europy

Natomiast Wojciech Cejrowski napisał na Twitterze na swoim profilu:

  • Konfederacja powinna natychmiast zmienić debilną decyzję “nikogo nie popieramy w II turze”. Mają 7% kart do targowania się z Dudą i mają na to 2 tygodnie. Poddali się jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

Oby nie okazało się, że z Konfederacją będzie tak jak z powiedzeniem byłego prezydenta Lecha Wałęsy, że lewica to jego lewa noga, prawica – to prawa noga, a on jest pośrodku. A jak kończy były prezydent? Wszyscy niestety musimy na to patrzeć!

jp/twitter/wpolityce.pl/swp
zdjęcie: yt/super express/wojciech cejrowski

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę