Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Kto walczy z Bożym Narodzeniem? Komu ono przeszkadza?

Kto walczy z Bożym Narodzeniem? Komu ono przeszkadza?

W imię źle pojętej tolerancji, wielu krajach zakazuje się grania i śpiewania kolęd w szkołach i miejscach publicznych. Zakazuje się dekorowania choinki bożonarodzeniowej. To podobno ma obrażać czyjeś uczucia religijne. Dla mnie wymienione zakazy są próbą ograniczania ludzkiej wolności i podstawowego prawa do wyznawania takiej religii i takich wartości, jakie wynikają z podstawowych praw człowieka.

Jak powiedział prof. Legutko: Obecnie jednak toczy się wielka wojna kulturowa, obejmująca wiele sfer życia, edukację, stosunek do przeszłości, moralność itp.(…)  Antyklerykalizm nie jest już nieszkodliwą fanaberią, lecz potężną siłą odnoszącą wielkie sukcesy w rewolucyjnej zmianie społecznej. (PAP)

Chyba nikt nie ma już złudzeń, że toczy się już wręcz otwarta walka z chrześcijaństwem i chrześcijańskimi wartościami. Możemy tego doświadczać w zasadzie codziennie. Nie są bowiem nadużyciem w oczach unijnych biurokratów brutalne działania francuskiej policji, gdzie oficjalnie na dzień dzisiejszy, jest już 10 ofiar śmiertelnych w wyniku protestów żółtych kamizelek. Problemem jest dla nich natomiast wiek przejścia na emeryturę polskich sędziów. Problemem nie są morderstwa rytualne w imię Allaha, jak chociażby w przypadku dwóch Skandynawek ostatnio w Maroko, ale problemem staje się choinka świąteczna lub śpiewanie kolęd.

Innymi słowy, myślę, że czas Świąt Bożego Narodzenia powinniśmy gdzieś tam między życzeniami i świętowaniem, poświęcić na zastanowienie się, jak będziemy musieli sobie z tym radzić. Jak będziemy musieli bronić i obronić nasze chrześcijańskie i polskie słowiańskie wartości.

Szczęść Boże Wszystkim Państwu na ten okres Bożego Narodzenia!

Zdjęcie: zrzut ekranu Youtube.com / TVP.info

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, gospodarka, wiedza, technologie, współpraca medialna i partnerska.

Podobne

Leave a Reply

2 odpowiedzi na “Kto walczy z Bożym Narodzeniem? Komu ono przeszkadza?”

 1. Czy dałoby jakoś radę, bo sam nie daję rady, nie widzę odpowiednich „kierunków”, może to mój brak spostrzegawczości, zatem, czy dałoby jakoś radę zadziałać, abym już nie otrzymywał Waszych artykułów?
  Zbigniew Moskal

  • Panie Zbigniewie,
   my nie wysyłamy nikomu artykułów.
   Być może zaznaczył Pan opcję automatycznego powiadamiania Pana o nowych treściach na portalu.
   Należy wyczyścić w Pana przeglądarce historię plików cookies. Może to jednak spowodować, że udogodnienia, z jakich Pan korzysta przeglądając inne strony, przestaną również działać.
   Proponuję więc skorzystać z pomocy osoby technicznej, aby pomogła to Panu wykonać bez uszczerbku dla Pana komfortu pracy z innymi serwisami internetowymi.
   Uprzejmie Pana pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę