Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Kto będzie nowym liderem PO – licytacja trwa

Kto będzie nowym liderem PO – licytacja trwa

Z badania przeprowadzonego przez Social Changes dla portalu wpolityce.pl wynika, że tylko 2% badanych oceniania pozytywie zdolności przywódcze Grzegorza Schetyny. Aż 47% jest przeciwnego zdania. Badanie zostało zrealizowane przy udziale 1024 ankietowanych, metodą CAWI.

Najczęściej jako potencjalni kandydaci na to stanowisko podawani są Rafał Trzaskowski prezydent Warszawy, Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska oraz Hanna Zdanowska prezydent Łodzi. Cichym czarnym koniem może też być Borys Budka, który – jak podają niektóre źródła – już jakiś czas temu był pretendentem do stanowiska lidera PO. Niektórzy też wierzą w powrót samego Donalda Tuska, co w obecnej sytuacji po nieudanych wyborach do europarlamentu oraz słabych wystąpieniach Tuska, jest raczej nierealne. Pod dużym znakiem zapytania stoi też start Tuska w przyszłych wyborach prezydenckich.

Co do zmiany na stanowisku lidera PO, możliwa wydaje się też kandydatura jednego z polityków z grona koalicjantów i połączenie kilku partii, podobnie jak w wyborach do europarlamentu.

Źródło: TVP.info, WPOLITYCE.PL
Zdjęcie: Youtube/Onet rano, zrzut ekranu

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę