Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Kreml potwierdza. Rozważany jest tytuł „najwyższego władcy” Rosji dla Władimira Putina

Kreml potwierdza. Rozważany jest tytuł „najwyższego władcy” Rosji dla Władimira Putina

Po ostatnich zmianach w rosyjskiej konstytucji, możliwe staje się przyznanie Putinowi tytułu „najwyższego władcy”. Jest to tytuł jeden z kilku zaproponowanych przez komisję rządową.

Nadanie tego tytułu jest rozważane jako przedłużenie obecnie sprawowanego stanowiska lub Władimir Putin mógłby też zostać „Najwyższym Władcą” Rosji, kiedy ustąpi ze stanowiska prezydenta w ramach proponowanych zmian w konstytucji kraju, co zostało zaprezentowane dzisiaj.

Propozycja została przedstawiona przez komisję rządową zajmującą się zmianami konstytucyjnymi, powszechnie postrzeganymi przez Putina jako „rządzenie do końca życia” po zakończeniu jego prezydentury w 2024 r.

Wcześniej Putin ogłosił już gruntowne zmiany w konstytucji, które zostały uchwalone przez parlament na początku tego miesiąca.

Przegląd, który spowodował zmianę rządu, umocnił również kontrolę Putina nad procesem transformacji i był postrzegany przez niektórych jako próba ograniczenia wewnętrznych konfliktów wewnątrz rządu do 2024 r., Jednocześnie pozwalając Putinowi pokazać, że reaguje na niezadowolenie społeczne po latach zaciskania pasa.

Duma Państwowa, rosyjska niższa izba parlamentu, już poparła jego reformy w głosowaniu wstępnym.

Komisja rządowa rozważa dalsze możliwe zmiany. Źródło: dailymail.co.uk/tł. SWP
Zdjęcie: pixabay.com

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

W górę