Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Kolekcjonowanie Znaczków Pocztowych

Kolekcjonowanie Znaczków Pocztowych

Pisanie listów i dostarczanie ich pocztą to tradycja. W dawnych czasach wysyłanie listów było jedynym sposobem, w jaki mogliśmy się komunikować. Teraz gdy technologia dała nam impuls, komunikacja wydaje się znacznie łatwiejsza. Możemy korzystać z wiadomości tekstowych i e-mail. Ale nawet jeśli tradycja wysyłania sobie listów prawie zanikła, korzystanie ze znaczków to inna sprawa.

Znaczki zostały po raz pierwszy wprowadzone w Wielkiej Brytanii w XIX wieku. Chociaż nie są one używane do wysyłania listów (tak jak dawniej), istnieje rzesza ich kolekcjonerów. Jeśli oszacujemy liczbę kolekcjonerów znaczków pocztowych w samych Stanach Zjednoczonych, możemy otrzymać liczbę bliską 20 milionów. To hobby wielu ludzi. Hobby, które może realizować każdy, w każdym wieku i na każdym poziomie dochodów. Zbieranie ich nie jest zbyt drogie.

Kolekcjonować możemy znaczki w różnych stylach i wzorach. Wśród projektów niektóre noszą na sobie wizerunek ważnych osób. Na niektórych znaczkach wydrukowano zdjęcia miast czy pomników. Poza tym istnieją serie znaczków, które są wydawane na konkretne okazje. Przykładem tego są znaczki z igrzysk olimpijskich. Wydawane co cztery lata mają sporą wartość sentymentalną oraz biznesową. Podobną wartość zachowują stemple drewniane.

Jeśli masz szczęście jest szansa na pozyskanie bardzo wartościowych znaczków bądź stempli. Po pewnym czasie te stare zastąpione są nowszymi. Te w naszej kolekcji staną się bardzo rzadkie. Niektórzy kolekcjonerzy zbierają ich tak wiele, że kolekcja staje się wyjątkowa i duża. Wtedy do gry wchodzi kwestia licytacji.

Jeśli chcesz zacząć będziesz potrzebować bardzo specjalistycznych narzędzi. w tym książeczki do pieczątek, zawiasów, lupy, wykrywaczy znaków wodnych, szczypiec itp. Są one dostępne w sklepach stacjonarnych bądź Internecie. Kupując książeczkę do znaczków upewnij się, że ma dobrą oprawę i jest pojemna. Strony powinny być wykonane z grubego papieru. Jeśli dostaniesz książkę z zawiasami to nawet lepiej. Możesz na tych zawiasach przyczepić pieczątki.

Jeśli nie, będziesz musiał kupić zawiasy, które są dosyć niedrogie. Do obsługi tych maleńkich i cennych kawałków papieru potrzebne będą szczypce. Nie należy dotykać znaczków palcami, a zamiast tego należy użyć szczypiec do ostrożnego wyjmowania z koperty i zakładania znaczków. Szkło powiększające może pomóc w podziwianiu ich wyjątkowości.

Upewnij się, że Twoja kolekcja jest bezpieczna. Znaczki mogą mieć wielką wartość w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli chcesz kupić nowsze wersje znaczków, stempli bądź pieczątek sprawdź maxonline.

Artykuł powstał podczas współpracy z maxonline.pl

Fot. pixabay.com

Podobne

W górę