Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Karnowski: Trzaskowski chce kupić „prawdziwą powstańczynię warszawską” i „świerzego szczupłego intelektualistę” do swojego spotu wyborczego. To wstrząsające i obraźliwe!

Karnowski: Trzaskowski chce kupić „prawdziwą powstańczynię warszawską” i „świerzego szczupłego intelektualistę” do swojego spotu wyborczego. To wstrząsające i obraźliwe!

Portal wpolityce.pl dotarł do informacji o castingu, jaki organizuje sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Okazuje się, że sztab ma dość określone wymagania. Poszukiwane są konkretne osoby, które mają deklamować określone kwestie.

I tak na przykład potrzebni są:

  • „Starsza Pani modlitewna 55-70 (lat)”, „Typowy Ślązak”, „Mężczyzna bojówkowy ONR 33-35″, „Elegancki mężczyzna na wózku, raczej prawdziwy niepełnosprawny, „Powstańczyni Warszawska – prawdziwa zł z prowizja agencji” (pisownia oryg.).

Poszukiwany też jest „świerzy szczupły intelektualista” (pisownia oryg.)

Wśród deklamowanych kwestii możemy zaś znaleźć: „Chcemy polityki, która posługuje się prawdą”, „Chcemy polityki, w której jest miejsce dla wszystkich poglądów”, „Chcemy polityki, w której liczy się racja stanu”.

Michał Karnowski, redaktor „Sieci” i wpolityce.pl, odnosząc się do tej kwestii w TVP Info powiedział między innymi:

  • To obraźliwe także dla opinii publicznej, która ma być oszukana, że powstańcy warszawscy popierają Rafała Trzaskowskiego, ale to jest jeszcze bardziej wstrząsające w wymiarze postrzegania powstańców warszawskich jako ludzi, których da się kupić. Parę złotych z agencji, policzą jeszcze prowizję i kupią sobie to dziedzictwo wielkiego zrywu, tej krwi, tego popiołu, tego męczeństwa, tego prześladowania w okresie komunistycznym. To jest coś wstrząsającego

Dodał też:

  • Pomysł, żeby kupować, bo o tym mówimy, poparcie powstańców warszawskich, ludzi, którzy są bohaterami, takimi żyjącymi świętymi historii Polski, jest szokujący, przerażający, to nie powinno mieć miejsca 

To wręcz, jak powiedzenie, że wszystko jest na sprzedaż, a my Polacy jesteśmy tylko towarem, który ma swoją cenę oraz że wszystko da się kupić.

Dodam jeszcze od siebie: To jest bezczelność i skandal!

jp/tvp info
zdjęcie: tvp info/zrzut ekranu

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę