Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Edukacja > Jakie języki warto znać? Jak zadbać o rozwój własnego dziecka?

Jakie języki warto znać? Jak zadbać o rozwój własnego dziecka?

Najbardziej popularnym językiem, którego warto się uczyć, jest oczywiście angielski. Jednak myśląc o zmianie stanowiska na lepiej płatne, nie wystarczy znajomość tylko jednego języka obcego. Ogromna konkurencja na rynku pracy sprawia, że trzeba się ciągle dokształcać i podnosić swoje kwalifikacje. Które języki warto znać?

Język niemiecki

Zważając na to, w jakiej części Europy żyjemy, warto poznać język naszych zachodnich sąsiadów. Na europejskiej liście języków, które warto znać, niemiecki znajduje się na drugim miejscu, zaraz po angielskim. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej i otwarcia granic, coraz więcej niemieckich firm otwiera swe filie w Polsce. Chcąc znaleźć zatrudnienie w którejś z nich, należy znać język niemiecki co najmniej na poziomie B1. Fakt, że Niemcy są blisko sprawia, że również Polacy chętnie wyjeżdżają w celach zarobkowych. A ciężko sobie wyobrazić podjęcie jakiejkolwiek pracy bez znajomości języka. Oczywiście nie tylko w Niemczech przyda nam się ta umiejętność, ponieważ trzeba pamiętać, że język niemiecki  jest też językiem urzędowym np. w Austrii.

Język rosyjski

Stojąc przed wyborem, jaki kolejny język obcy wybrać, warto zastanowić się nad rosyjskim. Rosja jest jednym z największych krajów na świecie, a języka rosyjskiego używa blisko 300 milionów ludzi. Z roku na rok rosyjski staje się coraz bardziej popularny, a specjaliści posługujący się nim – coraz bardziej poszukiwani przez pracodawców. Zwłaszcza przez firmy, które próbują wejść na wschodni rynek i potrzebują pracowników, którzy władają właśnie tym językiem.

Bez względu na to, który język wybierzemy, na pewno będzie to dobra inwestycja. Nie tylko ze względów zawodowych, ale również dla nas samych. Im więcej języków znamy, tym swobodniej możemy się czuć w wielu krajach. Warto dodać, że nauka każdego kolejnego języka przychodzi dużo łatwiej.

Grzegorz Hanus
Powyższy artykuł powstał przy współpracy ze szkołą języka angielskiego w Częstochowie tarkowski.edu.pl.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę