Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Islam > Islamski terror zaczął się w … Moskwie na Kremlu

Islamski terror zaczął się w … Moskwie na Kremlu

W książce „Dezinformacja”, której autorami są były rumuński generał Ion Mihai Pacepa i prof. Ronald J. Rychlak znajdujemy między innymi informacje o walce rosyjskich służb specjalnych z Watykanem, Ameryką i nie tylko. Pojawia się też bardzo ciekawe zagadnienie dotyczące islamskiego terroryzmu i jego początków.

Generał Pacepa był zastępcą szefa zagranicznej służby wywiadowczej i doradcą prezydenta Rumunii Nicolae Ceausescu. W 1978 roku uciekł z Rumunii przez ambasadę amerykańską w RFN. Po tej ucieczce współpracował z CIA.

Jak podaje dzisiejszy „Daily Mail”:

Jurij Andropow, szef KGB przez 15 lat, zanim został sowieckim premierem, wysłał setki agentów i tysiące kopii literatury propagandowej do krajów muzułmańskich.

Według książki „do 1972 r.” Maszyneria dezinformacyjna Andropowa pracowała przez całą dobę, aby przekonać świat islamski, że Izrael i Stany Zjednoczone zamierzają przekształcić resztę świata w syjonistyczne lenno.

„Według Andropowa świat islamski był płytką Petriego, na której społeczność KGB mogła pielęgnować zjadliwy szczep nienawiści do Ameryki, wyhodowany z bakterii myśli marksistowsko-leninowskiej”. (tłum. Redakcja SWP)

Bardzo interesujący jest fragment, który mówi o początkach Organizacji Wyzwolenia Palestyny:

– We wrześniu 2011 r., w przededniu powrotu Putina, stary żołnierz zimnej wojny Mahmoud Abbas znalazł się na pierwszym planie. Pod pełne zachwytu oklaski Zgromadzenia Ogólnego ONZ Abbas przekazał ONZ „swój” wniosek o uznanie granic Państwa Palestyńskiego, ustanowionych przed rokiem 1967.
Kilka postaci politycznych wykazywało sympatię wobec „niezależnej” decyzji Abbasa. Jednak mało kto wie, że Organizacja Wyzwolenia Palestyny została utworzona i finansowana przez KGB. Mało kto wie, że Moskiewski Instytut Orientalistyki, gdzie politycznie kształtował się Abbas, w tamtych czasach tajnie podporządkowywał się KGB, i tylko protegowani przez KGB cudzoziemcy mogli dostać się tam na studia.
Niewiele osób również wie, że promotorem rozprawy habilitacyjnej Abbasa był oficer KGB Jewgienij Primakow (wkrótce został szefem wywiadu w „demokratycznej” Rosji), który wówczas był również doradcą Saddama Husajna. Mało kto zauważył, że rozprawa habilitacyjna Abbasa (pt. „Tajna łączność między nazistami a przywódcami ruchu syjonistycznego”) całkowicie zaprzeczała Holokaust, twierdząc, że naziści zabili tylko „kilka tysięcy Żydów”.

Jak dalej można przeczytać w Daily Mail:

Ale co bardziej szokujące, Andropow zlecił pierwsze arabskie tłumaczenie Protokołów Mędrców Syjonu, wykutej w Rosji książki propagandowej z 1905 r., W której rzekomo Żydzi planowali przejąć Europę – i był wspierany przez Stany Zjednoczone.

Książka Protocols, jak twierdzi Pacepa, stała się „podstawą wielu antysemickich filozofii Hitlera”. A KGB, jak pisze, rozpowszechniał „tysiące kopii” w krajach muzułmańskich w latach siedemdziesiątych.

Warto dodać, że do dzisiaj Protokoły Mędrców Syjonu traktowane są jako dzieło oryginalne i nie wielu zdaje sobie sprawę z faktu, że powstały one na zlecenie rosyjskich służb specjalnych.

Źródło: dailymail.co.uk/książka „Dezinformacja”, gen. Ion Mihai Pacepa, prof. Ronald J. Rychlak
Zdjęcie: Youtube/The Telegraph/RUPTLY/zrzuty ekranów

Podobne

W górę