Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Ile zapłacimy za apartamenty na sprzedaż w Gdańsku?

Ile zapłacimy za apartamenty na sprzedaż w Gdańsku?

Gdańsk jest jednym z najdroższych miast na rynku nieruchomości. Także tam ich ceny rosną najszybciej w całym kraju!

Malowniczy Gdańsk jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miast w kraju. To także popularny zakątek wśród turystów, ale również na uwagę zasługuje fakt, że jest to też centrum biznesowe, gospodarcze, naukowe i kulturalne północnej części Polski. Ceny nieruchomości w Gdańsku podążają za rosnącym prestiżem i renomą miasta. Na szczególną uwagę zasługują ceny nieruchomości mieszkalnych, które zaliczają się do jednych z najwyższych w Polsce – dotyczy to zarówno mieszkań na rynku pierwotnym, czyli od deweloperów, jak również na rynku wtórnym. Ile zatem trzeba zapłacić za mieszkania oraz za apartamenty na sprzedaż w Gdańsku od dewelopera i z drugiej ręki?

Ceny nieruchomości w Gdańsku – ile zapłacimy za metr kwadratowy?

Aktualnie, czyli w lipcu 2019 roku za jeden metr kwadratowy nieruchomości mieszkalnej w Gdańsku pochodzącej z rynku pierwotnego trzeba zapłacić około 7 300 złotych. Z kolei za mieszkania z rynku wtórnego zapłacimy jeszcze więcej – średnio jest to około 7 460 złotych za jeden metr kwadratowy. Warto jednak wskazać, że ceny mogą dochodzić nawet do około 8 000 czy 9 000 złotych za metr kwadratowy w zależności od lokalizacji i standardu. Ceny znacząco wzrosły w ciągu ostatniego roku, ale nie ostudziło to zapału kupujących, w tym także inwestorów, którzy często lokują swoje środki w nieruchomościach mieszkalnych zlokalizowanych właśnie w Gdańsku. W związku z tym za mieszkanie w Gdańsku trzeba zapłacić obecnie od około 250 000 złotych do nawet ponad 1 000 000 złotych w zależności od wybranej oferty.

Gdzie sprawdzić ceny nieruchomości w Gdańsku?

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mieszkalnych zlokalizowanych właśnie w Gdańsku mogą zapoznać się z aktualnymi cenami także przez internet Znajdziemy je między innymi w serwisach ogłoszeniowych prezentujących oferty nieruchomości nowych i z drugiej ręki, a także bezpośrednio na stronach internetowych deweloperów. Jeśli interesują nas nieruchomości na rynku pierwotnym warto zajrzeć na https://riverfront.pl.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę