Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Opozycja totalna > Gliński: „Nie prenumeruje się szamba”. MKiDN też rezygnuje z prenumeraty „Faktu”

Gliński: „Nie prenumeruje się szamba”. MKiDN też rezygnuje z prenumeraty „Faktu”

Jako pierwszy z prenumeraty „Faktu” w kierowanym przez siebie resorcie zrezygnował minister Gróbarczyk. Teraz z prenumeraty niemieckiego dziennika rezygnuje także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Chodzi oczywiście o skandaliczną manipulację, jakiej dopuścił się niemiecki dziennik „Fakt” publikując okładkę sugerującą, jakoby to prezydent Andrzej Duda dopuszczał się takich przestępstw. Dopiero po chwili czytelnik orientuje się jaka jest prawda oraz że chodzi o ułaskawienie prezydenta, którego dokonał na wniosek rodziny skazanego, już po odbyciu przez niego kary więzienia. Ułaskawienie prezydenta dotyczyło jedynie zdjęcie zakazu widzenia się z poszkodowaną oraz rodziną, o co wnosiła sama rodzina.

Gróbarczyk ogłosił swoją decyzję na Twitterze:

  • Po dzisiejszej absolutnie haniebnej okładce tabloidu „Fakt” podjąłem decyzję o rezygnacji z prenumeraty tej gazety w ministerstwie, którym kieruję. Są jakieś granice

Na swoim profilu na Twitterze minister Gliński kierujący tym ministerstwem napisał:

  • Popieram @marekgrobarczyk. Zrobimy to samo. Nie prenumeruje się szamba

Decyzja obu ministrów spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem społecznym.

jp/twitter
zdjęcie: yt/telewizja republika

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę