Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gdańsk > Gdańsk wyrzucił 40 rodzin, żeby zrobić muzeum Güntera Grassa, członka NSDAP i Waffen SS

Gdańsk wyrzucił 40 rodzin, żeby zrobić muzeum Güntera Grassa, członka NSDAP i Waffen SS

Sierociniec, w którym mieszkało 40 rodzin został zamieniony na muzeum Güntera Grassa, członka NSDAP i Waffen SS, który był także pisarzem. Aby utworzyć to muzeum wykwaterowano 40 mieszkających tam rodzin, którym miasto dało inne lokale mieszkalne, ale nie wszystkie spełniały wymogi umożliwiające godne zamieszkanie.

Dopiero co pani prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz mówiła, o tym, że państwo polskie specjustawą przejmuje Westerplatte, tak jakby Westerplatte nie leżało na terenie Polski. Teraz okazuje się, że w Gdańsku wysiedlanych jest tyle osób, żeby uczcić pamięć zbrodniarza i okupanta SS.

Kacper Płażyński, radny PIS tak o tym mówi:

 • “To, co możemy robić, to pokazywać opinii publicznej, jak bardzo zła jest polityka prowadzona w Gdańsku, szczególnie historyczna i polityka komunalna najbliższa ludziom słabym, wykluczonym, ale przecież nie ze swojej winy. Złożyłem interpelację z wnioskiem, aby czym prędzej zapewnić pani Marii godne życie w jednym stałym miejscu, a nie traktowania ludzi jak przedmiotów i rzucania nimi jako worek kartofli z miejsca na miejsca”.

Tak właśnie wygląda propolskie myślenie władz Gdańska, a tak naprawdę nie bardzo wiadomo, co napędza ten bezmyślny marazm polityczny i społeczny. Nie ma Gdańsk od jakiegoś czasu szczęścia do przywódców.

Jak można budować lub wydawać pozwolenia w Polsce na instalowanie obiektów upamiętniających niemieckich zbrodniarzy z czasów II wojny światowej albo członków zbrodniczych organizacji, jakimi były SS czy NSDAP?

Ciekawe, jak się do tego ustosunkuje pani Dulkiewicz? Czy równie ochoczo będzie się na ten temat wypowiadała, tak jak o Westerplatte czy o niechrześcijańskim podejściu polskich biskupów?

Źródło: Stefczyk.info
Zdjęcie: Youtube/Luisiana Channel

Podobne

Leave a Reply

7 odpowiedzi na “Gdańsk wyrzucił 40 rodzin, żeby zrobić muzeum Güntera Grassa, członka NSDAP i Waffen SS”

 1. Donald Tusk odkąd za niemieckie pieniądze powołał Kongresu Liberalno-Demokratycznego (1990)
  Rozpoczął Germanizację woj. Gdańskiego. Na Kaszubskim spotkaniu zażądał secesji . stalica Toruń
  Granicę, własny pieniądz( zapewne marka) własne wojsko. Do dziś nie został oskarżony. Jak ktoś beknie o państwie prawa to mam ubaw co nie miara.

  9
  10
 2. I just want to mention I’m new to blogging and honestly liked this web site. Very likely I’m likely to bookmark your blog . You certainly have very good well written articles. Thank you for revealing your website.

 3. dementujemy kłamstwa
  Gunter Grass, rocznik 1927
  W 1939 roku, w chwili wybuchu wojny miał 12 lat,
  nigdy nie należał do NSDAP.
  W 1942, miał 15 lat, zgłosił się do służby w niemieckiej marynarce wojennej (Kriegsmarine), jednakże z powodu młodego wieku nie został przyjęty.
  W 1943, miał 16 lat, powołano go wraz z całym jego rocznikiem do paramilitarnej Służby Pracy Rzeszy (RAD).
  W 1944, miał 17 lat, został wcielony do Waffen-SS w dziesiątej dywizji pancernej „Frundsberg”; został ranny po trzech miesiącach służby.
  Nie jest zbrodniarzem wojennym.
  Gdańsk nie wyrzucił 40 rodzin, ludzie dostali lepsze mieszkania niż te w zagrzybionej norze.
  Jakaś pani Maria poszła na skargę do Płażyńskiego i robi aferę. Płaciła za mieszkanie? Miała decyzję czy umowę na najem? radny Płażyński nie docieka tylko kręci aferę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę