Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Duda odbił bastion PO – województwo opolskie

Duda odbił bastion PO – województwo opolskie

Pojawia się coraz więcej statystyk , w których wygrali poszczególni kandydaci. Przed drugą turą będą nas jednak interesowały te dane dotyczące dwóch kandydatów: ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy oraz Rafała Trzaskowskiego.

Okazuje się bowiem, że systematycznie – pomimo ogłaszania przez Platformę Obywatelską kolejnego wielkiego sukcesu wyborczego – Prawo i Sprawiedliwość systematycznie krok po kroku odzyskuje kolejne regiony wyborcze i przyciąga do siebie coraz więcej wyborców.

Takim niemałym zaskoczeniem jest więc wynik jaki uzyskał ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w województwie opolskim. Andrzeja Dudę poparło tam 40,46 proc. wyborców, podczas gdy Rafała Trzaskowskiego jedynie 31,88 proc., a co warto zaznaczyć, opolskie było dotychczas bastionem PO.

Marcin Ociepa, wiceszef MON stwierdził:

– Wbrew sondażom i agresywnej kampanii propagandowej naszych przeciwników, prawica odniosła w województwie zwycięstwo. Można powiedzieć, że prawica odbiła Platformie region, do tej pory uważany za ostoję Koalicji Obywatelskiej

No cóż … patrząc w przyszłość … Może już czas iść po duże miasta?

jp/pap/swp
zdjęcie: yt/tvp info

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę