Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bankowość > Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Każdy kto planuje otworzyć własną działalność gospodarczą, musi zdawać sobie sprawę z konieczności rozliczania się z podatków. Jeżeli sam nie zna się na księgowości dostatecznie, to musi nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Korzystanie z takich usług niesie za sobą bardzo wiele korzyści.

Specjalistyczna wiedza

Przede wszystkim niezwykle ważną zaletą takiego rozwiązania jest to, że biuro rachunkowe posiada wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, która będzie w stanie znaleźć możliwie najkorzystniejszą opcję podatkową dla przedsiębiorcy. Prawo podatkowe w Polsce działa w ten sposób, że jeżeli ktoś sam się nie upomni o coś, co mu się należy, a mowa tutaj o wszelkich ulgach, czy wyłączeniach podatkowych, to żaden urząd mu tego nie przyzna. Stąd też współpraca z osobami, które znają się na przepisach prawa związanych bezpośrednio z rachunkowością i podatkami może w efekcie obniżyć kwotę opodatkowania przychodów firmy.

Reprezentacja klienta

Ważne jest również to, że biuro rachunkowe posiada prawo do reprezentacji swojego klienta w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i sądzie. Ostatecznie więc, samodzielnie nie musimy składać żadnych wyjaśnień i wniosków. Wszystko załatwiają pracownicy biura, z których podpisało się umowę. W momencie, kiedy wystąpią jakieś niejasności, to biuro rachunkowe ma prawo bronić swojego klienta w związku z interpretacją poszczególnych przepisów prawa i wykonywanych czynności. Istnieje więc większe prawdopodobieństwo tego, że takie sprawy zostaną rozwiązane, jeżeli będą się nimi zajmowały osoby posiadające odpowiednie doświadczenie i wiedzę.

Bezpieczeństwo

Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że zgodnie z przepisami prawa każde biuro rachunkowe świadczące usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych ma obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jego zakres obejmuje szkody wyrządzone w zakresie wykonywania wcześniej wymienionych usług. Tak więc, jeżeli pracownicy takiego biura popełnią jakikolwiek błąd, który w konsekwencji będzie związany z koniecznością zapłacenia wymierzonych kar pieniężnych, to ubezpieczenie takie pokrywa ich wysokość. Ostatecznie więc przedsiębiorca może być spokojny o to, że nie poniesie żadnych konsekwencji finansowych. Jeżeli jednak księgowość osoba taka prowadzi samodzielnie, to będzie musiała zapłacić każdą wymierzoną karę będącą konsekwencją błędów podatkowych, jakie popełni.

Oszczędność czasu

Ponadto dzięki korzystaniu z usług biura rachunkowego można zaoszczędzić sporo czasu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że prowadzenie ksiąg podatkowych jest nie tylko bardzo skomplikowane, ale oprócz tego zajmuje bardzo wiele czasu i wymaga ogromnej dokładności. Z pewnością właściciel zarządzający firmom nie ma na to wystarczająco czasu. Stąd też wygodniejszą opcją dla niego będzie skorzystanie z usług takiego biura. Poza dostarczeniem dokumentów do takiego miejsca nie trzeba tak naprawdę nic więcej robić. Biuro zajmuje się wszystkim w imieniu przedsiębiorcy, z którym podpisało umowę.

Artykuł przygotowali:
Artykuł został przygotowany przy współpracy z biurem księgowym www.credotax.pl z Poznania, oferującym profesjonalne i kompleksowe usługi księgowe.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę