Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Ekologia > Czysta ropa z Rosji znów płynie do Polski. Przerwa spowodowane dużymi zanieczyszczeniami surowca

Czysta ropa z Rosji znów płynie do Polski. Przerwa spowodowane dużymi zanieczyszczeniami surowca

W niedzielę rano polski PERN wznowił przesył ropy z Rosji. Do zatrzymania przesyłu doszło po tym, jak Białoruski operator wstrzymał przesył surowca po stwierdzeniu zbyt dużej ilości zanieczyszczeń.

Przesył ropy w najpierw wstrzymała Ukraina, następnie Białoruś i PERN. Po usunięciu zanieczyszczeń z kolei najpierw pobór rozpy rozpoczęła Białoruś w dniu 4 maja. 21 maja ropa popłynęła w kierunku Ukrainy i Węgier, a w ostatnią niedzielę rano ropa również zaczęła płynąć z Rosji do Polski.

Jak podaje serwis TVP.info:

  • Od 24 maja rozpoczęło się odpompowywanie zanieczyszczonej ropy rewersem z terytorium Białorusi do Rosji. Dostawy do Polski wymagają oczyszczenia z zanieczyszczonej ropy odcinka Przyjaźni biegnącego z białoruskiego Mozyrza w kierunku polskiej granicy.

Rosja zapowiada możliwość wypłaty odszkodowań z tytułu zaburzeń w realizacji umów międzynarodowych.

 

Żródło: PAP/TVP.info
Zdjęcie: pxhere.com

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

6 odpowiedzi na “Czysta ropa z Rosji znów płynie do Polski. Przerwa spowodowane dużymi zanieczyszczeniami surowca”

  1. I simply want to mention I am just beginner to blogging and site-building and absolutely loved your page. Likely I’m planning to bookmark your website . You surely have fantastic well written articles. Kudos for revealing your webpage.

  2. After study some of the blog posts in your internet site now, i genuinely appreciate your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and you will be checking back soon. Pls have a look at my web page at the same time and inform me what you consider.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę