Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Temat dnia > Czy w automatach można liczyć na dużą wygraną?

Czy w automatach można liczyć na dużą wygraną?

Automaty są jednymi z najpopularniejszych gier kasynowych: są łatwe w obsłudze, są ciekawe, nie nudzą, są nieprzewidywalne, a ich zalety można by mnożyć bez końca. Jednak warto zastanowić się, czy grając w automaty można w ogóle liczyć na jakąkolwiek większą wygraną? Jeśli już zdarzyło Ci się grać w automaty i większa wygrana Ci się nie zdarzyła, to właściwie masz prawo myśleć, że może nie być ona dostępna. Wytłumaczymy Ci więc, jak to jest z tymi wygranymi. 

Każdy automat taki, jak Starburst, Book of Ra, gry Hot Spot są odpowiednio zaprogramowane przez swoich producentów. Jest to po prostu system, który został przez kogoś napisany, potem dołączono do niego grafikę oraz możliwość grania. Właśnie już podczas projektowania producenci wiedzieli i sami zdecydowali o tym, jak duże wygrane dany automat będzie mógł przynosić. 

Większość danych można znaleźć właśnie na oficjalnych stronach dostawców takich, jak Microgaming, NetEnt, Playtech i wielu innych. Szanowani producenci zawsze opisują swoje automaty w najmniejsze detale. Wśród nich bardzo ważne jest RTP. Co to jest w ogóle za skrót? Jest to stopa zwrotu dla gracza. Zazwyczaj jest ona z góry ustalona. Stopa to ogólna suma zwrotu dla gracza. Nie można się jednak kierować nią zbyt indywidualnie. 

Powiedzmy, że stopa pewnego automatu to RTP 90%. Oznacza to, że w całej swojej karierze automat oddaje graczom 90% pieniędzy, jakie do niego trafiają. Jeżeli od początku istnienia do tego momentu gracze wrzucili w niego około 100 000, to suma im zwrócona to około 90 000. 10 000 przechodzi do producenta. Jednak przypominamy, że to wcale nie do Ciebie musi zwrócić się to 90% sumy. Tobie automat może akurat zabrać wszystko, co sobie akurat przygotowałeś, a kolejnego gracza obdarować sumą nawet 200% tego, co wrzucił. Automaty są zupełnie losowe, więc nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć, jak gra się skończy. 

Możemy jednak podpowiedzieć, aby wybierać automaty z jak najwyższym RTP. Obecnie za jedne z najwyższych uważa się maszyny, które mają RTP wynoszące około 98%. To właśnie one dają największe szanse na wygraną. Zwróć uwagę na tę informację i radzimy, aby nie wybierać gry, która nie ma podanego dokładnego RTP, może to oznaczać, że producent chce po prostu ukryć tę informację przed graczami, co jest niedopuszczalne. 

Możliwe, że zmartwimy Cię, ale automaty raczej nie nadają się do wygrywania większych sum. Możesz sam zerknąć do tabelki pokazanej na samym początku jakiejkolwiek gry. Znajduje się tam dokładna informacja o tym, ile żetonów dostaniesz za poszczególny klaster. Z pewnością zauważysz, że zazwyczaj liczby te są niewielkie. Wyjątkiem mogą być różnego rodzaju bonusy raz gry bonusowe, które pozwalają nazbierać trochę więcej punktów i żetonów. Zliczając potem jednak sumę, jaką straciłeś na pojedyncze spiny może się okazać, że gra nie była warta świeczki. 

Wygrane w automatach są zazwyczaj dość małymi sumami, które pojawiają się od czasu do czasu na ekranie. Zdarzają się oczywiście wyjątki i trochę większe wygrane, lecz zazwyczaj trzeba na nie trochę poczekać, a w tym czasie możesz dość sporo wydać na same spiny. Ciekawa jest jednak sytuacja z automatami progresywnymi, które w swoich bębnach ukrywają jackpota. Suma jackpota może być różna, wszystko zależy od danego automatu. Czasem jest to 200 Euro, czasem 500 Euro, czasem jednak suma może dojść nawet do kilku milionów. Jackpoty nie zdarzają się zbyt często, lecz są dowody na to, że gracze wygrywają je dość regularnie, więc czemu i Ty nie masz być jednym ze zwycięzców. 

Wygrana w automatach głównie zależy od tego, jaką maszynę wybierzesz. Jeżeli ma ona dość wysokie RTP, jest ona sprawdzona przez różne organizacje, a do tego jej symbole są wypłacalne, bardzo możliwe, że uda Ci się wygrać więcej niż w nią włożyłeś. Polecamy również sprawdzenie automatów progresywnych i z jackpotem, może akurat uda Ci się wygrać.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę