Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Cięta riposta Prezydenta Dudy podczas konferencji prasowej w Niemczech (WIDEO)

Cięta riposta Prezydenta Dudy podczas konferencji prasowej w Niemczech (WIDEO)

My Polacy jesteśmy znani z ostrego języka i mamy na to wiele przykładów w historii. Na przykład Tadeusz Kościuszko i Napoleon odbyli rozmowę na temat zaangażowania polskich wojsk po stronie Francji. Kościuszko zapytał Napoleona, czy ten w zamian za udział Polaków w wojnie przeciwko carskiej Rosji pomoże w utworzeniu Polski. Kiedy Napoleon zaczął się migać z odpowiedzią, usłyszał krótką żołnierską ripostę, żeby się pie…lił. Podobnie odpowiedział król Jan III Sobieski, kiedy chciano mu narzucić dowództwo austriackie pod Wiedniem, gdy Austria i wojska sprzymierzone nie były same w stanie poradzić sobie z wojskami muzułmańskimi. Jan III nie pozwolił, żeby ktokolwiek inny niż sam król Polski dowodził polskimi wojskami.

Dzisiaj czasy mamy zupełnie inne i inaczej wyglądają sytuacje w dyplomacji i w relacjach z mediami. Do ciekawej wymiany zdań doszło w trakcie konferencji prasowej, w której uczestniczył Prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty w Niemczech.

Wszyscy wiemy, jakim problemem jest w Polsce reforma wymiaru sprawiedliwości i wtrącanie się Unii Europejskiej w wewnętrzne sprawy Polski. W tym kontekście jeden z dziennikarzy zapytał naszego Prezydenta, dlaczego Polskie Radio nie podało informacji o wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), dotyczącym nakazu zamrożenia reform w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Prezydent Andrzej Duda odpowiedział, że nie wie dlaczego taka informacja nie została podana, ponieważ w Polsce jest wolność mediów i on sam nie ma na nie wpływu. Dodał też, że gdyby jakaś kobieta lub kobiety zostały w Polsce zgwałcone, to na pewno polskie media by o tym poinformowały opinię publiczną podając możliwie dużo szczegółów. Domyślnie można dodać, że polska policja odszukałaby sprawcę i nawet skorumpowany wymiar sprawiedliwości wydałby na niego wyrok. To chyba jedno z nielicznych przestępstw w Polsce, do którego postkomunistyczne sądy podchodzą w miarę rzetelnie.

Tym samym wytknął też mediom zachodnim zależność od ośrodków władzy oraz brak dbałości i troski o kobiety w tzw. kulturze zachodu.

Zdjęcie: zrzut ekranu Youtube

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, gospodarka, wiedza, technologie, współpraca medialna i partnerska.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę