Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Polityczna przejażdżka taksówką

Polityczna przejażdżka taksówką

Prawie każdy z nas od czasu do czasu wybiera taksówkę, żeby dojechać do pracy czy wrócić do domu po spotkaniu ze znajomymi. Mnie też od czasu do czasu się to przydarza. A ponieważ zajmuję się nieco sprawami politycznymi, jak już Państwo wiecie, to i dość często podpytuję panów i panie pracujące w tym zawodzie o nastroje społeczne, opinie i wszystko, co popadnie. Najczęściej są to osoby bardzo chętnie rozmawiające i mające dość dobry ogląd społeczeństwa. I, co także bardzo ciekawe, mogą one również w rzeczywisty sposób wpływać na kształtowanie się opinii publicznej.

No właśnie. Taka myśl przyszła mi przypadkiem podczas jednej z takich podróży: ‘Czy ktoś świadomie wykorzystuje taksówkarzy do walki politycznej?’ Przeanalizowałem więc około 60 taksówkarzy w Warszawie w temacie ich poglądów politycznych, zainteresowań oraz wiele innych spraw, które wynikały z kontekstu rozmów. Na tym nie koniec. Tam, gdzie tylko się udało, pytałem o pochodzenie, rodzinę itp. Co wynika z tych moich obserwacji?

Otóż okazuje się, że około 70% taksówkarzy, z którymi przyszło mi podróżować, miało nastawienie polityczne dość wyraźne. Około 60% było zdecydowanie przeciwko rządom PIS i Zjednoczonej Prawicy i w około 40% byli oni pochodzenia postkomunistycznego lub mieli rodziny osiadłe w tamtym systemie.

Tak więc moje pytanie, o wykorzystywanie ich do walki politycznej, okazało się dość zasadne. Na dzień dzisiejszy jestem więc prawie pewien, że ktoś wpadł na pomysł, żeby taką formę walki wykorzystać. W sumie, na froncie stosuje się rożne rodzaje broni i różne taktyki. Nie udało mi się dotrzeć, czy propagujący te idee, moim zdaniem walki z Polską oraz Polakami, są opłacani lub pobierają innego rodzaju gratyfikacje. Także w tym temacie wypowiedzieć się nie mogę.

Żeby się w tym upewnić, poprosiłem kilku moich znajomych z większych miast w Polsce, żeby spróbowali poczynić podobne obserwacje. Nie będziecie Państwo już zaskoczeni, że wnioski mieli bardzo zbliżone do moich.

Idąc dalej, do walki politycznej wykorzystywane są osoby publiczne – co Państwo również doskonale wiecie i widzicie na co dzień w mediach, internecie czy też na różnego rodzaju wiecach.

Kolejnym elementem są próby tworzenia podziałów w kościele i wśród księży tak, żeby działali na szkodę Polski. Dla mnie sprawa jest prosta, każdy ksiądz jest przede wszystkim obywatelem Polski. I nie sądzę, żeby dostąpił zbawienia w przypadku zdrady własnego kraju, Polski i swoich współbraci Polaków.

Jak z tego można wysnuć wniosek, najprawdopodobniej została opracowana taktyka wykorzystywania osób, które mają dostęp do szerszych grup odbiorców. W ten sposób możliwe jest dezinformowanie społeczeństwa, szerzenie złych nastrojów oraz wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

Jak można się domyślać, ponieważ działania te są dość dobrze koordynowane, za całym planem stoją – na moje oko oczywiście – dawni przedstawiciele wojska i poprzednich służb, którzy dzisiaj działają już nielegalnie, próbując szkodzić Polsce. Ich działania porównałbym nawet do jakiegoś rodzaju zabawy w piaskownicy i szukania tej, która została im zabrana. Nie mam na myśli biznesmenów, którzy zarabiają ciągle konkretne pieniądze i w mniejszym albo większym stopniu czasem ich wykorzystują.

Widać więc, że “licho nie śpi”, jak mawia nasze stare ludowe powiedzenie. Gdzie zatem jeszcze należy szukać metod i narzędzi walki z nami?

To jest zadanie na dzisiaj i na jutro. My cały czas się temu przyglądamy, rozmawiamy i zadajemy pytania. Możecie się Państwo również do tego włączyć i dzielić się taką wiedzą. Podsyłajcie więc na maile redakcyjne do nas takie informacje, które uznacie za właściwe. Warto się jednoczyć.

Jak zawsze serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę