Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Budka vs Gowin, czyli czego Budka nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie

Budka vs Gowin, czyli czego Budka nie rozumie, albo udaje, że nie rozumie

Podczas konferencji prasowej nowy lider PO w nowym garniturze PO powiedział adresując swój przekaz do Jarosława Gowina:

– Wzywam Jarosława Gowina, żeby w sposób jasny i czytelny zadeklarował, czy tylko prowadzi swoją wewnętrzną grę, by pozyskać kolejne intratne stanowiska dla swoich ludzi, czy rzeczywiście wreszcie się opamiętał, czy chce rozmawiać o przyszłości Polski, czy tylko o tym, jak zwiększyć swoją pozycję negocjacyjną z Kaczyńskim. Nie czas na grę, nie czas by igrać ze zdrowiem i życiem ludzi

Bardzo czytelnej odpowiedzi na to pytanie nowego garnituru w PO udzielił kilka dni temu w wywiadzie dla portalu Fronda.pl Witold Waszczykowski, były szef MSZ, który powiedział:

– Każda partia ma swój program, z którym próbuje dotrzeć nie tylko do swojego twardego elektoratu; chce ten elektorat jeszcze poszerzać. Jarosław Gowin to polityk, który przyszedł do nas z Platformy Obywatelskiej. Stworzył partię na pograniczu elektoratu PiS i PO. Próbuje dotrzeć do tych wyborców, od których wyszedł. To jest oczywiste, to normalna polityczna gra.

No ale pan Budka jest najwidoczniej tak zajęty konsultacjami strategii z Donaldem Tuskiem i Sokiem z Buraka oraz tuszowaniem „kidawizmów”, czyli wpadek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, że nie ma czasu na czytanie. No albo jego wybitni doradcy ukrywają przed nim takie informacje.

jp/300polityka.pl/fronda.pl
zdjęcie: yt/paweł sosnowski/ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę