Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Bodnar chce wprowadzić edukację seksualną do szkół zgodnie z wytycznymi WHO

Bodnar chce wprowadzić edukację seksualną do szkół zgodnie z wytycznymi WHO

Człowiek, który się mieni być Rzecznikiem Praw Obywatelskich zdecydowanie zapomniał o prawach dzieci. Chce on mianowicie wprowadzić do szkół obowiązkową edukację seksualną dzieci zgodnie ze znanymi już skandalicznymi wytycznymi WHO, opracowanymi przez człowieka, który został skazany za pedofilię.

Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka deklaracja LGBT+ ogłoszona przez Rafała Trzaskowskiego w Warszawie oraz wytyczne WHO łamią w drastyczny sposób prawa dziecka. Ponadto naruszają one konstytucyjne prawo rodziców do decydowania o wychowaniu dzieci. W związku z tym Pawlak wezwał Bodnara do podjęcia czynności w sprawie i zastosowania odpowiednich narzędzi prawnych i administracyjnych względem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Bodnar stosuje typowe uniki prawne i wybiegi znane ze sztuki erystyki, co nie ma nic wspólnego z prawdziwą troską o dobro dziecka, jako obywatela. Unika też zajęcia jasnego stanowiska w sprawie samej deklaracji LGBT+. Kolejnym zakłamaniem Bodnara jest podawanie – już w sposób oczywisty – czego dotyczą, a czego nie dotyczą wytyczne WHO.

Mikołaj Pawlak powiedział m.in.:

  • Ostatnio, gdy otrzymałem odpowiedź od pana rzecznika Adama Bodnara, ze zdumieniem przeczytałem, że Rzecznik Praw Obywatelskich, który ślubował obronę konstytucyjnych praw wszystkich obywateli, nie tylko nie chce ich bronić, ale żąda zmian w polskim prawie, które to prawa będą pogwałceniem polskiej konstytucji.

Dalej Pawlak uzasadnia następująco:

  • Już m.in. Europejski Trybunał Praw Człowieka zastrzegł, iż państwo nie może realizować celu indoktrynacji, który może być rozumiany jako brak respektowania religijnych lub filozoficznych przekonań rodziców. To jest granica, której nie wolno przekraczać – mówił Pawlak. Dlatego, jego zdaniem, „nie jest możliwe narzucanie w ramach obowiązkowego programu nauczania treści, które w systemach etycznych lub religijnych rodziców uznawane są za niedopuszczalne lub zakazane”.


Całość działań RPO, który powinien bronić wszystkich obywateli, w tym szczególnie dzieci, jest skandaliczna i nie do przyjęcia.

Źródło: PAP/polskieradio24.pl
Zdjęcie: Youtube/Radio TOK FM/Telewizja wPolsce

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę